مگ بلاگ

آخرین تماس یک ماشین عضلانی

آخرین تماس یک ماشین عضلانی

اگر چلنجر یک نقطه ضعف واقعی داشته باشد، آن قسمت داخلی است. زیرا، در حالی که استایل بیرونی و دینامیک رانندگی بسیار قدیمی است، فضای داخلی کاملا قدیمی است. این طراحی به آخرین به‌روزرسانی اصلی چلنجر در سال 2014 (برای مدل سال 2015) برمی‌گردد، که داشبورد جدیدی را ارائه کرد که برای قرار دادن صفحه‌نمایش‌های لمسی سرگرمی مدرن طراحی شده بود.

سیستم اطلاعات سرگرمی Uconnect که با سایر خودروهای Stellantis به اشتراک گذاشته شده است، مدلی از طراحی رابط کاربری خوب است. Swinger همچنین برنامه SRT Performance Pages را دریافت می‌کند که به شما امکان می‌دهد قدرت خروجی موتور، شتاب‌گیری زمان را اجرا کرده و نیروهای g را از جمله موارد دیگر ردیابی کنید. اما از نحوه بیرون زدگی صفحه نمایش لمسی 8.4 اینچی از داشبورد مشخص است که در ابتدا قرار نبوده باشد. بقیه قسمت‌های داخلی فاقد ویژگی بیرونی هستند، و آن را به یک منطقه خاکستری زیبا تبدیل می‌کنند.

جدا از سبک، چلنجر برای یک خودروی دو در نسبتاً جادار است. آنقدر بزرگ است و موقعیت رانندگی آنقدر بالاست که رانندگان کوتاه قدتر احساس می کنند روی یک صندلی تقویت کننده نشسته اند. رانندگان قدبلندتر، که ممکن است موستانگ و کامارو با روکش کوچک‌تر را مناسب‌تر بدانند، در خانه خواهند بود. صندلی‌ها – روکش‌شده با چرم ناپا و آلکانترا – به خوبی راحت بودند.

امتیاز شما به این نوشته چند است؟