مگ بلاگ

آیا اسپویلرهای عقب واقعاً در Downforce تفاوتی ایجاد می کنند؟

آیا اسپویلرهای عقب واقعاً در Downforce تفاوتی ایجاد می کنند؟

آیرودینامیک علم چگونگی جریان هوا در اطراف یک جسم است، به ویژه هنگامی که آن جسم در حال حرکت است. چرا در دنیای خودرو اهمیت دارد؟ زیرا مقاومت در برابر باد می تواند به شدت بر شتاب، هندلینگ و مصرف سوخت خودرو تأثیر بگذارد. در حالت ایده‌آل، شما می‌خواهید خودرویی طراحی کنید که اجازه دهد هوا در انحناها و لبه‌های آن به نرمی کره جریان داشته باشد تا مقاومت باد را به حداقل برساند. با در نظر گرفتن این موضوع، اسپویلرهای عقب دو کار مهم را انجام می دهند: افزایش نیروی رو به پایین و کاهش درگ.

چسبندگی و کشش لاستیک از عوامل حیاتی در هندلینگ خودرو هستند. به خصوص برای خودروهای عملکرد محور، باید نیروی رو به پایین بیشتری ایجاد کنید تا لاستیک به طور ایمن به آسفالت چسبیده باشد. راه حل آسان این است که وزن بیشتری به خودرو اضافه کنید تا از سر خوردن آن در سرعت های بالا جلوگیری کنید. با این حال، اضافه وزن مستقیماً بر شتاب خودرو تأثیر می گذارد و هندلینگ را از راه های دیگر خراب می کند. در عوض، مهندسان اسپویلرهایی را برای مراقبت از نیروی رو به پایین در سرعت های بالا ارائه کرده اند.

یک اسپویلر سطحی ایجاد می کند که باد را تغییر جهت می دهد. با برخورد باد به سطح و بالا رفتن، اسپویلر ماشین را به سمت پایین فشار می دهد. این قانون سوم حرکت نیوتن است. هرچه ماشین سریعتر حرکت کند، اثرات اسپویلر عقب بیشتر قابل توجه خواهد بود. به عنوان مثال، بال بزرگ عقب مک لارن سنا GTR نمونه بارز یک قطعه آیرودینامیکی مهندسی شده است که نیروی رو به پایین زیادی ایجاد می کند.

علاوه بر این، از اسپویلرها برای کاهش درگ استفاده می شود. کشیدن مقاومت طبیعی هوا در برابر جسم در حال حرکت است. اسپویلرهای عقب به خودروها اجازه می دهد تا از کشش عبور کرده و تلاطم ناشی از آن را کاهش دهند.

امتیاز شما به این نوشته چند است؟