مگ بلاگ

آیا قرار دادن PS5 در کنار آن به آن آسیب می رساند؟

آیا قرار دادن PS5 در کنار آن به آن آسیب می رساند؟

تبلیغات سونی PS5 را تقریباً به طور انحصاری در موقعیت عمودی خود نشان می دهد. این که آیا این برای متمایز شدن از رقیب اصلی خود – Xbox – است یا برای نشان دادن یک تصویر آینده نگر ناشناخته است. اما بر اساس این تبلیغات، کاربران با خیال راحت تصور می کنند که نگهداری PS5 به صورت عمودی باعث آسیب نمی شود.

با این حال، در اواخر سال 2022، یک تکنسین تعمیر کنسول معروف به TheCod3r ویدئویی در یوتیوب منتشر کرد که در آن ادعا کرد که ذخیره سازی عمودی PS5 می تواند در طول زمان باعث آسیب شود. این داستان متعاقباً در سال 2023 توسط رسانه های خبری فناوری و بازی های مختلف مورد توجه قرار گرفت و باعث وحشت عمومی در جامعه شد. به گفته TheCod3r، مشکل این است که ذخیره کردن PS5 در یک موقعیت عمودی ممکن است باعث شود مواد خنک‌کننده فلز مایع از کناره‌های APU و روی مادربرد چکه کند. این می تواند منجر به کاهش خنک کننده و آسیب به سایر اجزا شود. TheCod3r و سایر تکنسین های تعمیر ادعا می کنند که این یک نقص طراحی توسط سونی است.

از سوی دیگر، شکاکان بر این باورند که نشت فلز مایع به دلیل سوء استفاده از کاربر است. در واقع، Yasuhiro Ootori از بخش طراحی سونی بیان می‌کند که فرقی نمی‌کند که بازیکنان کنسول‌های خود را به صورت عمودی یا افقی ذخیره کنند و جهت‌گیری دستگاه بر ظرفیت خنک‌کننده آن تأثیری نمی‌گذارد. او در ادامه می گوید که شخصا ترجیح می دهد PS5 خود را به صورت عمودی ذخیره کند.

طراحی سایت
و فروشگاه آنلاین
صاحب
کسب و کار شوید!
فقط با دو میلیون
تماس بگیرید