مگ بلاگ

آیفون گم شده یا دزدیده شده؟ درگیر این پیام‌ها نباشید که از شما می‌خواهند قفل آن را باز کنید

آیفون گم شده یا دزدیده شده؟  درگیر این پیام‌ها نباشید که از شما می‌خواهند قفل آن را باز کنید

هنگامی که آیفون خود را در حالت گم شده قرار می دهید، جزئیات تماس شما روی صفحه قفل نمایش داده می شود که سارقان می توانند از آن برای تماس با شما استفاده کنند. این کلاهبرداران معمولاً از طریق iMessage یا ایمیل با شما تماس می گیرند زیرا پنهان کردن هویت واقعی آنها آسان تر است.

به عنوان مثال، پس از گم شدن یک آیفون، شخصی در Reddit پیام های زیادی دریافت کرد مبنی بر اینکه آیفون گم شده اش دسترسی پیدا کرده و قفل آن باز شده است و به کتابخانه عکس او دسترسی پیدا کرده است. این پیام‌ها همچنین نشان می‌دهند که آنها دسترسی غیرمجاز به داده‌های خصوصی خود را با کلیک کردن روی پیوندی حاوی کلمات کلیدی مانند “پشتیبانی”، “اپل” و “FindMy” مسدود می‌کنند – اگرچه توجه نشان می‌دهد که به یک “support-apple.us.com” اشاره می‌کند. به جای “apple.com.” این پیوند حتی به یک کپی دقیق از صفحه ورود رسمی iCloud باز می شود.

این تکنیک فیشینگ، یعنی ایجاد وب‌سایت‌های به ظاهر معتبر اما در واقع جعلی، به کلاهبرداران اجازه می‌دهد تا اعتبارنامه‌ها را بدزدند. به محض ورود به وب سایت، کلاهبرداران می توانند به Apple ID و رمز عبور شما دسترسی پیدا کنند و آنها را یک قدم به باز کردن قفل آیفون شما نزدیک تر می کند. مثال دیگر جایی است که کلاهبرداران از “icloud.us” استفاده می کنند – یک وب سایت فیشینگ دیگر برای سرقت اعتبار Apple ID شما.

ناامیدی از گم شدن یا دزدیده شدن آیفون شما می‌تواند قضاوت منطقی ما را به هم بزند و ما را مجبور کند به شدت روی پیوندهای جعلی که مشروع به نظر می‌رسند کلیک کنیم. در حالی که ناگفته نماند، نباید روی چنین پیوندهایی بدون بررسی آنها از طریق پورتال های اختصاصی مانند ScamAdviser یا IsLegitSite کلیک کنید.

امتیاز شما به این نوشته چند است؟
5 راه برای دانلود فیلم در اندروید

5 راه برای دانلود فیلم در اندروید

فیلم‌هایی که از طریق YouTube کرایه یا خریداری می‌شوند نیز تا زمانی که به همان حساب وارد شده باشید، می‌توانند از Google TV نیز دسترسی داشته باشند. اما در حالی که ممکن است چنین باشد،

آماده خارج از جاده، اگر هستید

آماده خارج از جاده، اگر هستید

این سرگرمی اطلاعاتی بر روی یک صفحه نمایش لمسی قابل توجه 13.4 اینچی، با پشتیبانی بی‌سیم Apple CarPlay و Android Auto، به‌علاوه یک پد شارژ بی‌سیم تلفن در کنسول مرکزی ارائه می‌شود. دسترسی به Google