مگ بلاگ

این ربات انقلابی مجهز به هوش مصنوعی می تواند در مریخ اکسیژن تولید کند

این ربات انقلابی مجهز به هوش مصنوعی می تواند در مریخ اکسیژن تولید کند

چالش اصلی در ساخت اکسیژن در مریخ این است که شما باید فقط با آنچه در این سیاره در دسترس دارید کار کنید. این ربات شهاب سنگ های مریخ را به هوای قابل تنفس تبدیل می کند. اکسیژن، برای شیمیدان ربات، آغاز فرصت هایی برای چنین فناوری خواهد بود.

این مطالعه که در Nature Synthesis منتشر شد، خاطرنشان می‌کند: «با استفاده از یک مدل یادگیری ماشینی که از داده‌های اصول اول و اندازه‌گیری‌های تجربی به دست آمده است، این روش به طور خودکار و سریع فرمول کاتالیزور بهینه را از بیش از سه میلیون ترکیب ممکن شناسایی می‌کند.»

بر اساس این مطالعه، این نشان می‌دهد که شیمی‌دان ربات دو مشکل عمده را حل می‌کند: نیاز به یک سیستم سنتز بدون سرنشین و توانایی دستگاه برای تشخیص موادی که با آن کار می‌کند تا بتواند روش اول را انجام دهد. ربات‌های هوش مصنوعی فناوری ترجیحی هستند که برای رفع مشکل اکسیژن مریخ مورد بررسی قرار می‌گیرند.

مایکل هچت در رصدخانه Haystack موسسه فناوری ماساچوست در وستفورد روی آزمایش استفاده از منابع اکسیژن در محل مریخ، معروف به MOXIE کار کرد، در مطالعه‌ای اشاره می‌کند که این ربات می‌تواند مقادیر کمی از اکسیژن را در جو مریخ که بیشتر از کربن تشکیل شده است، سنتز کند. دی اکسید در طول سفر به این سیاره در سال 2021. او پیشنهاد می کند که اگرچه خروجی فعلی آن حداقل است، اما دلیلی وجود ندارد که فکر کنیم نمی توان آن را افزایش داد.

طراحی سایت
و فروشگاه آنلاین
صاحب
کسب و کار شوید!
فقط با دو میلیون
تماس بگیرید