مگ بلاگ

این سیستم پرتاب انقلابی، ماهواره ها را با استفاده از برق به مدار می فرستد

این سیستم پرتاب انقلابی، ماهواره ها را با استفاده از برق به مدار می فرستد

تا حدودی تعجب آور است که اتاق پرتاب غیر متعارف و پیچیده – و همه چیزهایی که باعث عملکردی آن می شود – به طور بالقوه یک پیشرفت بزرگ در عملکرد قیمت قرار دادن محموله در مدار است. سیستم پرتاب برقی به میزان قابل توجهی در نیاز به سوخت موشک صرفه جویی می کند که کمکی دوچندان می کند. خود سوخت گران است و اغلب به دمای بسیار سرد نیاز دارد که کار با آن را دشوار می کند. علاوه بر این، وزن سوخت در یک موشک سنتی باید با سوزاندن سوخت بیشتر از زمین بلند شود، که وزن بیشتری را اضافه می کند و غیره. SpinLaunch تا حد زیادی این موضوع را برطرف می کند.

بند دوار برقی می تواند پس از رهاسازی بار خود با استفاده از ترمز احیا کننده بخشی از انرژی خود را بازیابی کند. SpinLaunch با داشتن بسیاری از کپسول‌های یکسان و قابل استفاده مجدد، توانایی 5 تا 10 پرتاب در روز را با قیمت تنها 250000 دلار در هر پرواز در نظر می‌گیرد.

این ممکن است زیاد به نظر برسد، اما به گفته ناسا، پرتاب شاتل فضایی به مدار زمین پایین 54500 دلار به ازای هر کیلوگرم و هزینه فالکون 9 اسپیس ایکس به ازای هر کیلوگرم 2720 دلار است. با 250000 دلار در هر پرتاب و ظرفیت محموله 200 کیلوگرم، این تنها 1250 دلار در کیلوگرم است یا کمتر از نصف نرخ رقابتی فعلی. تنها عیب؟ با توجه به نیروهای فوق العاده، این یک سیستم ساخته شده برای انسان نیست. SpinLaunch پتانسیل فوق‌العاده‌ای برای کمک به تجاری‌سازی بیشتر فضا دارد، اما به این زودی از گردشگران فضایی پذیرایی نخواهد کرد.

طراحی سایت
و فروشگاه آنلاین
صاحب
کسب و کار شوید!
فقط با دو میلیون
تماس بگیرید