مگ بلاگ

این فناوری جدید ابتکاری معادن متروکه را به ذخیره انرژی پایدار تبدیل می کند

این فناوری جدید ابتکاری معادن متروکه را به ذخیره انرژی پایدار تبدیل می کند

به گفته Energies، نحوه عملکرد UGES به انرژی “پتانسیل” گرانشی منتهی می شود. فیزیک ساده شده طرح پیشنهادی UGES این است که وقتی یک جسم در بالا قرار دارد، «انرژی بالقوه» دارد، زیرا این پتانسیل را دارد که هنگام سقوط انرژی زیادی آزاد کند. اگر واقعاً اجازه دهید جسم بیفتد، انرژی پتانسیل به شکل حرکت جنبشی به انرژی “واقعی” تبدیل می شود.

با وجود سایر منابع انرژی تجدیدپذیر مانند انرژی خورشیدی یا بادی که در طول روز کار می کنند، معمولاً انرژی بیشتری از آنچه که برای برق رسانی به شهرها نیاز است تولید می شود. هدف UGES ذخیره انرژی اضافی است، جایی که میل‌های معدنی پر از شن وارد می‌شوند: انرژی اضافی برای برداشتن شن و ماسه از معادن استفاده می‌شود. هنگامی که ماسه از بالا قرار می گیرد، با انرژی بالقوه ذخیره شده و آماده برای استفاده در آینده منتظر می ماند. زمانی که تقاضای انرژی بعداً از عرضه بیشتر شود، شن و ماسه را می توان دوباره به معدن انداخت و با استفاده از فناوری ترمز احیا کننده، نیرو تولید کرد. سپس چرخه در صورت لزوم (در هر انرژی) تکرار می شود.

بازیافت باتری‌های سنتی سخت است و در طول زمان به تدریج شارژ باتری خود را از دست می‌دهند، که نه تنها بیهوده است، بلکه یک مشکل واقعی برای تولید برق تجدیدپذیر است. اما توده ای از شن که در کنار میل معدن نشسته است، انرژی بالقوه خود را برای همیشه نگه می دارد. با برآورد محققانی که UGES می تواند تنها در ایالات متحده 579 گیگاوات ساعت انرژی ذخیره کند، این احتمالاً سبزترین کاربری است که یک معدن زغال سنگ قدیمی می تواند امیدوار باشد.

طراحی سایت
و فروشگاه آنلاین
صاحب
کسب و کار شوید!
فقط با دو میلیون
تماس بگیرید