مگ بلاگ

این ماهواره غول پیکر برای دانشمندان مشکلات نجومی ایجاد می کند: در اینجا دلیل آن است

این ماهواره غول پیکر برای دانشمندان مشکلات نجومی ایجاد می کند: در اینجا دلیل آن است

این فقط رگه های روشن نیست که برای ستاره شناسان نگران کننده است، بلکه تداخل های مجاور نیز نگران کننده است. دکتر مایک پیل، محقق در موسسه مستقر در لندن، خاطرنشان می کند: «BlueWalker 3 به طور فعال در فرکانس های رادیویی نزدیک به باندهای اختصاص داده شده برای نجوم رادیویی ارسال می کند و حفاظت رصدخانه موجود در برابر تداخل رادیویی ممکن است کافی نباشد. کارشناسان درگیر در آخرین مطالعه امیدوارند که ذینفعان در صنعت ماهواره تجاری با دانشمندان مشورت کنند تا اثرات منفی قبل از استقرار در مقیاس بزرگ را به حداقل برسانند.

به نظر می رسد AST Mobile از نگرانی ها غافل نیست. این شرکت به Space.com می‌گوید که با ناسا و سایر گروه‌ها در مورد استراتژی‌هایی برای حل مشکلات روشنایی و بررسی تاکتیک‌هایی مانند تغییر هندسه آنتن برای اطمینان از به حداقل رساندن وقفه‌های رادیویی، «همکاری» دارد. این شرکت همچنین ابراز تمایل کرده است که برای رسیدگی به شکایات، یک پوشش ضد انعکاس بر روی موج بعدی ماهواره های خود اعمال کند.

پیشرو در صنعت اسپیس ایکس نیز گام های مثبتی برداشته است. شرکت تحت حمایت ایلان ماسک با رصدخانه ملی رادیویی نجوم همکاری می کند تا تاثیر منفی ماهواره ها بر نجوم را کاهش دهد. از جمله پیشنهادات پیشنهادی، ایجاد مناطق محرومیت رادیویی است تا رصدخانه ها بتوانند کار خود را بدون تداخل رادیویی ماهواره ای انجام دهند. اما همه قانع نشده‌اند و بسیاری از جامعه علمی نگران هستند که تلاش‌هایی که انجام می‌شود بسیار کم و دیر است.

به روز رسانی 10/4/2023: سخنگوی AST SpaceMobile با بیانیه زیر در رابطه با نگرانی های BlueWalker 3 با SlashGear تماس گرفته است:

“بر اساس کمیسیون پهنای باند سازمان ملل متحد، 2.6 میلیارد نفر در سراسر جهان آفلاین هستند. در AST SpaceMobile، ماموریت ما دموکراتیک کردن دسترسی به دانش و اطلاعات بدون توجه به محل زندگی و کار مردم است. برای رسیدن به این هدف، ما اولین و تنها را می سازیم. شبکه پهنای باند سلولی مبتنی بر فضا که برای اتصال یکپارچه تلفن‌های هوشمند روزمره طراحی شده است. هدف ما از طریق ایجاد ارتباط بین مردم، کاهش فقر، تشویق توسعه اقتصادی، تقویت جامعه دیجیتال متنوع و نجات زندگی است.

«امسال با استفاده از BlueWalker 3 و با مشارکت ارائه دهندگان پیشرو صنعت تلفن همراه در سراسر جهان، ما به بسیاری از نقاط عطف تاریخی در جهت این هدف دست یافتیم، از جمله اولین تماس‌های صوتی ماهواره‌ای مستقیم به دستگاه، دانلود داده‌های 4G (بیش از حد). 14 مگابیت بر ثانیه) و اتصال 5G.

در حالی که سایر صورت فلکی ممکن است برای دستیابی به اهداف پوششی خود به هزاران ماهواره نیاز داشته باشند – طبق گزارش اخیر دولت ایالات متحده، ممکن است تا سال 2030 حدود 58000 ماهواره در مدار باشند – ما قصد داریم با حدود 90 ماهواره پوشش جهانی قابل توجهی ارائه دهیم.

“حل مشکلات مهم برای بشریت اغلب با چالش هایی همراه است. در این مورد، ما در تلاش هستیم تا نگرانی های ستاره شناسان را از طریق:

  • همکاری با ناسا و گروه های کاری خاص نجوم برای توسعه راه حل های صنعتی پیشرفته، از جمله مداخلات عملیاتی بالقوه.
  • اجتناب از پخش در داخل یا مجاور منطقه ساکت رادیوی ملی ایالات متحده (NRQZ) و سایر مکان‌های رادیو اخترشناسی در صورت لزوم یا نیاز، از جمله مواردی که به طور رسمی به رسمیت شناخته نشده‌اند.
  • برنامه ریزی برای قرار دادن آنتن های دروازه در فاصله قابل توجهی از NRQZ و سایر مناطق آرام رادیویی حیاتی برای نجوم.
  • استفاده از مانورهای پروازی چرخشی که به طور قابل توجهی قدر ظاهری را کاهش می دهد.
  • برنامه ریزی برای تجهیز ماهواره های نسل بعدی خود به مواد ضد انعکاس.
  • اشتراک‌گذاری داده‌های زودگذر یا مکان آسمانی دقیق برای کمک به اخترشناسان برای برنامه‌ریزی مشاهدات.”

طراحی سایت
و فروشگاه آنلاین
صاحب
کسب و کار شوید!
فقط با دو میلیون
تماس بگیرید