مگ بلاگ

این مطالعه با بودجه ناسا پاسخ می دهد که چرا فضانوردان نمی توانند سالاد در فضا بخورند

این مطالعه با بودجه ناسا پاسخ می دهد که چرا فضانوردان نمی توانند سالاد در فضا بخورند

این یافته‌ها که در Nature و Scientific Reports منتشر شده است، خاطرنشان می‌کند که باز نگه داشتن روزنه‌های گیاهان در مواجهه با سالمونلا شگفت‌انگیز بود. این تیم برای آزمایش نظریه خود، با ایجاد یک موقعیت ریزگرانشی مصنوعی و چرخش مداوم کل دستگاه، شرایط را در یک زیستگاه فضایی تقلید کردند تا گیاهان حس جهت خود را که با استفاده از الگوهای رشد ریشه نظارت می‌کنند، از دست بدهند. با این حال، تیم در طول آزمایشات خود آسیب پذیری مهم دیگری را کشف کردند.

روی زمین، یک عامل شیمیایی به نام UD1022 ایمنی گیاهان را در برابر عوامل بیماری زا تقویت می کند، اما در شرایط ریزگرانش نتوانست کار مورد نظر خود را در برابر سالمونلا انجام دهد. این یک مشکل اساسی را بدون هیچ راه حل محکم یا تحقیقات علمی عمیقی برای رسیدگی به آن ارائه می دهد. به گفته کارشناسان، اولین خط دفاعی استفاده از دانه های استریل شده است که در فضا رشد می کنند، به طور سطحی در برابر حمله میکروبی مقاوم تر هستند. اما با توجه به این واقعیت که ایستگاه‌های فضایی لوله‌هایی غول‌پیکر با تعداد زیادی میکروب در سراسر اکوسیستم‌های باکتریایی و قارچی هستند، این یک راه حل ساده نیست.

بعلاوه، انسان ها خانه میکروب های مختلف هستند و زیستگاه های شناور مانند ایستگاه فضایی بین المللی نیز می توانند محل زندگی اشکال خطرناک بالقوه حیات باشند. ناسا می‌گوید: «هنوز این احتمال وجود دارد که مجموعه‌ای از مسافران میکروبی می‌توانند شامل پاتوژن‌های بیماری‌زا باشند که ممکن است خدمه را بیمار کنند.» این آژانس می افزاید که به دلیل شرایط شدید در فضا، برخی حتی می توانند تغییرات ژنتیکی ایجاد کنند و خواص ضد میکروبی ایجاد کنند.

طراحی سایت
و فروشگاه آنلاین
صاحب
کسب و کار شوید!
فقط با دو میلیون
تماس بگیرید