مگ بلاگ

این وب سایت به شما امکان می دهد ماهواره های Starlink را ردیابی کنید و ببینید در حال حاضر کجا هستند

این وب سایت به شما امکان می دهد ماهواره های Starlink را ردیابی کنید و ببینید در حال حاضر کجا هستند

در حالی که نقشه Starlink همیشه در دسترس عموم بوده است، این ابزار بیشتر برای مشاهده اینکه آیا در مناطق خاصی پوشش وجود دارد یا خیر استفاده می شد. اکنون Find Starlink به کاربران امکان می دهد ماهواره های Starlink را در زمان واقعی مشاهده کنند – و اگر شرایط مناسب باشد، می توان آنها را از زمین بدون کمک تلسکوپ مشاهده کرد. از آنجایی که ماهواره‌ها به صورت دسته‌بندی شده‌اند، اغلب مانند رشته‌ای از نورها به نظر می‌رسند که در سراسر آسمان می‌روند تا یک نور.

Find Starlink همچنین دارای ابزار مفیدی است که در آن کاربران می‌توانند مکان یا مختصات خود را برای مشاهده دید ماهواره‌ها، زمان بهینه برای مشاهده ماهواره‌های Starlink و مقادیر روشنایی مرتبط وارد کنند. با این حال، فقط به این دلیل که یک ماهواره در بالای سر به نظر می رسد به این معنی نیست که می توانید آن را مشاهده کنید. به گفته Find Starlink، ماهواره ها 300 مایل در دقیقه حرکت می کنند و از دست دادن یک خوشه ماهواره ای بسیار آسان است. بنابراین، تعجب یا ناامید نشوید اگر احساس می‌کنید که آن را کاملاً زمان‌بندی کرده‌اید اما نتوانسته‌اید آن را ببینید.

ابزار Find Starlink به هیچ عنوان رسمی با SpaceX یا Starlink مرتبط نیست، اما از مختصات برای ردیابی مسیرهایی که ابرصورت فلکی در حین چرخش به دور زمین طی می کنند استفاده می کند.