مگ بلاگ

این ویژگی Kindle باعث می‌شود که شما هرگز جزئیات کلیدی کتاب‌های خود را فراموش نکنید

این ویژگی Kindle باعث می‌شود که شما هرگز جزئیات کلیدی کتاب‌های خود را فراموش نکنید

X-Ray در Kindle به عنوان یک شاخص فوق العاده برای کتاب های الکترونیکی شما عمل می کند. یادآوری جزئیات مهم در کتاب، مانند نام‌ها، مکان‌ها، رویدادها یا حتی اصطلاحات تخصصی آسان‌تر می‌شود. تنها تفاوت بین X-Ray و نمایه کتاب سنتی این است که اولی به گونه ای طراحی شده است که تعاملی تر و شهودی تر باشد. وقتی X-Ray یک کتاب الکترونیکی را باز می‌کنید، چهار تب پیدا خواهید کرد:

  • کلیپ های قابل توجه: شامل قسمت های به یاد ماندنی از کتاب است که می توانید مستقیماً از صفحه X-Ray برجسته یا به اشتراک بگذارید.
  • افراد: فهرستی از هر شخصیت ذکر شده در کتاب، که بر اساس حروف الفبا مرتب شده است. این نشان می دهد که هر چند وقت یکبار یک نام ذکر می شود، صفحات یا کلیپ های قابل توجهی که در آن ظاهر می شوند، و گاهی اوقات حتی توصیف شخصیت ها را نشان می دهد.
  • شرایط: یک برگه همه چیز برای سایر جزئیات کلیدی ذکر شده. مکان ها، اصطلاحات تخصصی (مانند اصطلاحات پزشکی یا الکترونیکی)، رویدادها (مانند کریسمس یا بازگشت به خانه)، نام های تجاری، نمایش های تلویزیونی، اشیاء و موارد دیگر را فهرست می کند. هر اصطلاح همراه با توضیحات کوتاه، تعداد دفعات ذکر آن، و صفحاتی که در آن یافت می شود.
  • تصاویر: تمام تصاویر موجود در کتاب را به شما نشان می دهد. تصاویر به ترتیبی که ظاهر می شوند نمایش داده می شوند.

شایان ذکر است که X-Ray فقط در کتاب هایی که مستقیماً از آمازون دانلود شده اند در دسترس است. اگر یک کتاب الکترونیکی را از طریق هر وسیله دیگری برای کیندل خود بفرستید، دارای X-Ray نخواهد بود. برخی از کتاب‌های الکترونیکی آمازون نیز دارای X-Ray فعال نیستند. برای بررسی، به صفحه آمازون کتاب Kindle بروید، به بخش «جزئیات محصول» بروید و ببینید آیا X-Ray برای کتاب خاص فعال است یا خیر.

امتیاز شما به این نوشته چند است؟