مگ بلاگ

این پهپاد نظامی عظیم برای ارائه نظارت در هر شرایط آب و هوایی طراحی شده است

این پهپاد نظامی عظیم برای ارائه نظارت در هر شرایط آب و هوایی طراحی شده است

طبق گفته نیروی هوایی ایالات متحده، گلوبال هاوک به طور رسمی از سال 2001 در خدمت بوده است، اما برای اولین بار در سال 1995 توسعه یافت. مانند اکثر دستگاه های نظارتی، مشخصات آن طبقه بندی شده است. اما به جرات می توان گفت RQ-4 برای مدتی در آسمان بوده است. گلوبال هاوک علاوه بر ظاهری مسطح و مسخره، خیلی سریع هم نیست و با سرعت 357 مایل در ساعت می‌رسد. پهپاد بزرگ، کند است و هیچ سلاحی حمل نمی کند. پس برای چی خوبه؟

RQ-4 در دور ماندن از آسیب و استقامت عالی است. سقف آن در حدود 60000 فوت است که به آن امکان می دهد با خیال راحت از هرگونه ترافیک هوایی غیر دوستانه که ممکن است در تلاش برای ایجاد اختلال باشد دور بماند. همچنین قادر است برای مدت زمان بیهوده ای در هوا بماند. بدون سوخت گیری، پهپاد گلوبال هاوک می تواند بیش از 34 ساعت در ماموریت بماند. هیچ خدمه ای وجود ندارد که خسته، گرسنه یا بی حوصله شود، بنابراین می تواند تا زمانی که موتورهایش کار می کنند، در پرواز بماند. برای نگه داشتن یک RQ-4 روی زمین به سه اپراتور نیاز است.

RQ-4 در مأموریت های بشردوستانه برای انتقال اطلاعات به کارگران امدادی روی زمین در خلال پاکسازی پس از زلزله و سونامی ژاپن در سال 2011 استفاده شده است. در میدان های نبرد امروز، نیروی هوایی ایالات متحده از چندین گلوبال هاوک برای نظارت بر درگیری ها استفاده می کند. اوکراین، حداقل یک RQ-4 را از زمان حمله نیروهای روسیه در سال 2022 در هوا نگه داشته است.

تفاوت های بزرگ چیست؟

تفاوت های بزرگ چیست؟

از نظر کیفیت کلی ویدیو، GoPro Hero 11 و 12 کمابیش یکسان هستند و هر دو قادر به فیلمبرداری 5.3k 60 فریم بر ثانیه هستند. هر دو دستگاه دارای سه میکروفون داخلی با پشتیبانی اضافی