مگ بلاگ

این کیت موتور استرلینگ DIY قهوه صبح شما را برای شما هم زدن می کند

این کیت موتور استرلینگ DIY قهوه صبح شما را برای شما هم زدن می کند

ابتدا یک قابلمه قهوه تازه درست کنید و آن را در یک لیوان با اندازه مناسب بریزید. موتور را روی لیوان قرار دهید تا کاملاً آن را بپوشاند، حدود یک دقیقه زمان دهید تا گرم شود، سپس فلایویل را به آرامی تکان دهید. موتور شروع به کار می کند و قاشق متصل به آن قهوه شما را هم می زند.

موتور استرلینگ به لطف هوا (یا گاز یا مایع دیگر) که بین دو دیسک فلزی محبوس شده است، کار می کند. گرمای زیر صفحه پایین باعث می شود هوای داخل بالا برود و دیسک عایق داخل موتور بلند شود. دو پمپ بین دیسک عایق در داخل و فلایویل در بالا متصل می شوند. هنگامی که هوای گرم داخل موتور بالا می‌رود و به صفحه بالایی خنک‌تر می‌رسد، هوا خنک می‌شود و دیسک عایق را رها می‌کند و آن را به سمت پایین فشار می‌دهد و موقعیت پمپ‌ها را تغییر می‌دهد و در نتیجه فلایویل را به حرکت در می‌آورد. تفاوت دما بین دو صفحه و نحوه تأثیر آن بر هوای داخل باعث می شود که دیسک عایق به سرعت بالا و پایین رفته و فلایویل را در بالا بچرخاند.

لازم نیست قهوه هم باشد. هر مایع داغ تا زمانی که کمتر از 150 درجه فارنهایت باشد این کار را انجام می دهد. برای لذت بیشتر، یک تکه یخ را در بالای موتور قرار دهید تا اختلاف دما را افزایش داده و سرعت را افزایش دهید!