مگ بلاگ

این یکی از جزئیات باریک PS5 فاش شده است که بازیکنان را در آغوش گرفته است

این یکی از جزئیات باریک PS5 فاش شده است که بازیکنان را در آغوش گرفته است

در بررسی دقیق عکس ها کاربر X @Thunder_clart متوجه یک چیز کنجکاو در چاپ ظریف شد. در بیانیه سلب مسئولیت روی جعبه آمده است: «برای جفت شدن دیسک درایو و کنسول PS5 پس از راه‌اندازی، اتصال اینترنت لازم است». بله، امکان استفاده از درایو دیسک نوری افزودنی، حداقل در زمان راه اندازی، نیاز به اتصال به اینترنت دارد. از آنجایی که سرورهای احراز هویت در هر زمان ممکن بود از کار بیفتند، این باعث ایجاد حیرت در بین محافظان بازی های ویدیویی شد.

یک مقاله دسامبر 2020 Wired.com ظاهرا توضیح می دهد که چرا این اتفاق می افتد، البته در زمینه تعمیر درایوهای خراب در نسخه اصلی دیسک. Kyle Wiens از iFixit در این مقاله نوشت: “ریشه مشکل این است که مایکروسافت و سونی نرم افزاری را که برای جفت کردن دیسک خوان های خود با مادربردهای کنسول خود استفاده می کنند قفل می کنند.” فروشگاه‌هایی مانند Replay’d می‌توانند با دسترسی به نرم‌افزاری که درایوها را با بردها جفت می‌کند، به راحتی آن درایوها را جایگزین کنند. در عوض، صنعت تعمیر از ترس یک ماده نسبتا مبهم قانون کپی‌رایت که حذف قفل‌های دیجیتال را ممنوع می‌کند که همه را از گیمرها دور نگه می‌دارد، سرگردان است. به کشاورزان و بیمارستان ها از تعمیر دستگاه های خود».

برای شوخ طبعی، Wiens توضیح داد که چگونه، در طول قطع کردن PlayStation 5 توسط iFixit، آنها سعی کردند درایوهای نوری دو کنسول نسخه Disc را که در اختیار داشتند، تعویض کنند. تلاش برای بارگذاری یک کپی مبتنی بر دیسک از “Marvel’s Spider-Man: Miles Morales” در هر دو کنسول تعویض شده منجر به پیام خطایی شد که می‌گفت بازی توسط PS5 پشتیبانی نمی‌شود. این مشکل با جابجایی درایوها به کنسول‌هایی که در آنها ارسال می‌شد برطرف شد. به عبارت دیگر، به نظر می‌رسد که نصب یک درایو نوری جدید نیاز به اتصال به اینترنت برای ایجاد نرم‌افزاری دارد که به درایو نوری پلی‌استیشن 5 اجازه می‌دهد به درستی کار کند.

اپل تأیید کرد که دولت‌ها از اعلان‌های فشاری آیفون و اندروید برای جاسوسی از کاربران استفاده می‌کنند

اپل تأیید کرد که دولت‌ها از اعلان‌های فشاری آیفون و اندروید برای جاسوسی از کاربران استفاده می‌کنند

در نامه وایدن می‌گوید: «در برخی موارد، ممکن است محتوای رمزگذاری‌نشده را نیز دریافت کنند، که می‌تواند از مشتقات باطن برنامه گرفته تا متن واقعی نمایش داده‌شده به کاربر در اعلان‌های برنامه را شامل شود.

نحوه ارسال پیام صوتی به جای متن در آیفون

نحوه ارسال پیام صوتی به جای متن در آیفون

اگر یک پیام صوتی را در آیفون خود دریافت کنید، یک اعلان پیام دریافت خواهید کرد، همان چیزی که برای یک پیام متنی معمولی دریافت می کنید. وقتی مکالمه را در برنامه پیام‌ها باز می‌کنید،

در اینجا نحوه امتحان کردن آن آمده است

در اینجا نحوه امتحان کردن آن آمده است

گوگل Gemini، جدیدترین مدل هوش مصنوعی این غول فناوری را برای عموم عرضه کرد. گوگل این نسخه را قوی ترین مدل خود می نامد. این شرکت می‌گوید جمینی چه برای تصویر، چه صدا یا ویدئو