مگ بلاگ

بررسی 2024 Rivian R1T Dual-Motor: Better Range, Better Value

بررسی 2024 Rivian R1T Dual-Motor: Better Range, Better Value

با شارژر خانگی سطح 2، بسته به آمپراژ، انتظار 16 تا 25 مایل در ساعت برد دارید. R1T همچنین از شارژ سریع 220 کیلوواتی DC پشتیبانی می کند، اما شرایط سرد تاثیر شدید دما بر سرعت را نشان می دهد. در تئوری، یک شارژر سریع – که در حال حاضر از کانکتور CCS استفاده می کند، اگرچه دسترسی به سوپرشارژر تسلا در راه است – می تواند در حدود 20 دقیقه مسافت 140 مایلی را اضافه کند.

در عمل، پس از یک شروع آهسته، من یک اوج 188 کیلووات را در ایستگاه 350 کیلوواتی Electrify America دیدم. پس از 24 دقیقه، 54 کیلووات ساعت تحویل داده شد و R1T را به 75 درصد شارژ رساند. جلسه دوم که به حداکثر 150 کیلووات رسید، 32 دقیقه طول کشید تا 47 کیلووات ساعت تحویل داده شود و R1T به 80% برسد. این میانگین 1.8 کیلووات ساعت در دقیقه یا حدود نیمی از حداکثر تئوری R1T است.

گرم شدن باتری زمانی شروع می شود که یک شارژر سریع در سیستم ناوبری انتخاب شود (در حال حاضر، اگر به دنبال شارژری هستید که در پایگاه داده Rivian نیست، نمی توانید آن را به صورت دستی شروع کنید)، ایده این است که تا زمانی که وصل می کنید ، در محدوده اوج بازده 68 تا 77 فارنهایت خود خواهد بود. اگر پیش‌تنظیم دو برابر 15 دقیقه‌ای که برای رانندگی به ایستگاه Electrify America طول می‌کشید، کار می‌کرد، احتمال بسیار قوی‌تری وجود داشت که در اولین وصل شدن به برق، سرعت‌های سریع‌تری را مشاهده می‌کردم.

منحنی شارژ نیز وجود دارد که باید در نظر بگیرید: باتری‌های EV سریع‌تر شارژ می‌شوند تا زمانی که به حدود 80 درصد برسند، در این مرحله نرخ‌ها به‌طور چشمگیری کاهش می‌یابد تا از آسیب احتمالی جلوگیری شود. بی انصافی نیست که مسائل زیرساختی رایج را نیز مقصر بدانیم. R1T در صورتی که ایستگاهی که به آن وصل شده است، دلیل سرعت پایین باشد، پیامی را به نمایش می گذارد، اما شفافیت بیشتر در مورد دلایل احتمالی شارژ کند می تواند اطمینان خاطر باشد.

طراحی سایت
و فروشگاه آنلاین
صاحب
کسب و کار شوید!
فقط با دو میلیون
تماس بگیرید