مگ بلاگ

بررسی iPhone 15 Pro: Defying The Plateau

بررسی iPhone 15 Pro: Defying The Plateau

یکی از تغییرات بزرگی که در آیفون 15 پرو رخ داد، حذف سوئیچ بی‌صدا بالای دکمه‌های تنظیم صدا است. در عوض، اپل آن را به یک دکمه Action تغییر داد که می تواند عملکردی را در تلفن راه اندازی کند. به‌طور پیش‌فرض، دکمه Action همچنان حالت بی‌صدا را فعال می‌کند (و در صورت فعال بودن آن را خاموش می‌کند)، اما همچنین می‌توانید چراغ قوه خود را روشن و خاموش کنید، دوربین خود را راه‌اندازی کنید، ذره‌بین را روشن کنید و موارد دیگر. برخی از عملکردها، مانند روشن و خاموش کردن دوربین، دارای امتیازی هستند که دکمه Action نیز به یک دکمه شاتر تبدیل می شود.

علاوه بر این، می‌توانید از دکمه اکشن برای راه‌اندازی میانبر iOS استفاده کنید، به این معنی که می‌توانید تقریباً هر برنامه‌ای را باز کنید، و در برخی موارد، می‌توانید مستقیماً به یک عملکرد در آن برنامه راه‌اندازی کنید. بنابراین می‌توانید Safari را راه‌اندازی کنید تا مثلاً مستقیماً به یک صفحه وب خاص بروید. زمانی که میانبرها را در نظر بگیرید، امکانات بسیار بی پایان هستند.

روشن کردن چراغ قوه به این شکل، مانند راه اندازی دوربین، دوست داشتنی است. اینها احتمالاً دو مورد از رایج‌ترین کارهایی هستند که با تلفن خود انجام می‌دهید، بدون اینکه لزوماً بخواهید صفحه نمایش را روشن کنید و از تمام ریگامارول Face ID استفاده کنید. در آینده، بسیار خوب خواهد بود که بتوانید عملکردهای دیگری را به مثلاً دوبار فشار دادن مانند سایر دکمه‌های مشابه در تلفن‌های اندرویدی اختصاص دهید.

قرار دادن دکمه Action، درست بالای کلیدهای تنظیم صدا، جای تاسف دارد. اشتباه کردن دکمه اکشن با دکمه ولوم آسان است، حتی اگر دکمه اکشن به میزان قابل توجهی کوچکتر است، اما به غیر از آن، این یک ابزار افزوده عالی برای آیفون 15 پرو است.

طراحی سایت
و فروشگاه آنلاین
صاحب
کسب و کار شوید!
فقط با دو میلیون
تماس بگیرید