مگ بلاگ

تفاوت‌های اپل واچ سری 8 با سری 9: آیا باید آن را ارتقا دهید؟

تفاوت‌های اپل واچ سری 8 با سری 9: آیا باید آن را ارتقا دهید؟

اپل واچ سری 9 ممکن است شبیه به نسل قبلی خود باشد، اما چندین تغییر قابل توجه وجود دارد. برای شروع، صفحه نمایش استفاده شده در سری 9 بسیار روشن تر است – در 2000 نیت – در مقایسه با پنل 1000 نیت سری 8. همچنین در محیط‌های تاریک با کاهش سطح روشنایی به 1 نیت بهتر عمل می‌کند و در نتیجه باعث آزار کمتری در مکان‌هایی مانند تئاتر و سالن‌ها می‌شود.

جدا از صفحه نمایش روشن تر، سری 9 پردازنده جدیدتر و سریع تری نیز دارد – تراشه جدید Apple S9 که 60 درصد ترانزیستور بیشتری نسبت به تراشه قدیمی S8 استفاده شده در اپل واچ سری 8 دارد و اساساً عملکرد قابل توجهی را به سری 9 افزایش می دهد. نسبت به سلف خود

این تراشه همچنین یک موتور عصبی چهار هسته‌ای جدید را ادغام می‌کند که دو برابر سریع‌تر از مدل قبلی است و به اپل واچ سری 9 اجازه می‌دهد تا دو برابر سریع‌تر وظایف یادگیری ماشین را پردازش کند. در واقع، این موتور عصبی است که حالت ژست جدیدی به نام دوبار ضربه زدن را در سری 9 فعال می کند. برای کسانی که از سیری استفاده می کنند، ممکن است دانستن اینکه دستورات Siri به صورت محلی در اپل واچ سری 9 پردازش می شوند، دلگرم کننده باشد.

این پیشرفت‌ها در چیپست ارتباط مستقیمی با قابلیت‌های دیکته سری 9 دارد که ادعا می‌شود 25 درصد دقت بیشتری نسبت به مدل‌های سری 8 داشته‌اند. اپل همچنین یک تراشه نسل دوم Ultra Wideband جدید را در سری 9 ادغام کرده است که نوید یکپارچگی بهتر با Apple HomePod را می دهد.

یکی دیگر از ارتقاء سخت افزاری اصلی اپل واچ سری 9، افزایش فضای ذخیره سازی بسیار مورد نیاز به 64 گیگابایت است که دو برابر نسبت به سری 8 32 گیگابایتی است.

امتیاز شما به این نوشته چند است؟