مگ بلاگ

جف بزوس نحوه فرار از موشکی که اشتباه می کند را توضیح می دهد

جف بزوس نحوه فرار از موشکی که اشتباه می کند را توضیح می دهد

این سیستم با الهام از پروتکل‌های ایمنی که برای برنامه‌های آپولو و دیسکاوری ناسا در نظر گرفته شده است، می‌تواند به سرعت محفظه خدمه را از بدنه اصلی فضاپیما جدا کند. جف بزوس توضیح داد: “این یک سیستم بسیار چالش برانگیز برای ساخت، طراحی، اعتبار سنجی، آزمایش – همه این موارد است. این دلیلی است که من راحت اجازه می دهم هر کسی به نیوشپرد برود.”

او افزود که Blue Origin این تقویت کننده را «به همان اندازه ایمن و قابل اعتماد که می توانیم بسازیم» طراحی کرده است، اما کامل نیست. بیش از یک سال پیش، یک موشک نیو شپرد بدون خدمه دچار نقص عملکرد شد که باعث سقوط بوستر شد. قابل ذکر است که ده‌ها آزمایش علمی که در حال انجام بود، زمانی که سیستم فرار اضطراری به موقع فعال شد، با خیال راحت بازگشتند. بعداً مشخص شد که یک نازل در موتور اصلی به دلیل استرس حرارتی بی‌سابقه دچار شکست ساختاری شده است.

Blue Origin در بیانیه رسمی خود گفت: سیستم فرار Crew Capsule “همانطور که طراحی شده بود” کار می کرد. این اتفاق بسیار مهم بود و تنها در اواسط دسامبر 2023 بود که Blue Origin برنامه‌های خود را برای از سرگیری پروازهای فضایی تجاری پس از یک دوره طولانی تحقیقات و کار مهندسی اعلام کرد. اما بزوس به ایمنی ماموریت های Blue Origin و به ویژه قابلیت اطمینان سیستم فرار اضطراری خود نهایت اعتماد را دارد. او در مورد سفر خود گفت: “اگر من آماده رفتن نباشم، پس نمی خواهم کسی برود.” سوار بر نیو شپرد به لبه فضا در سال 2021.

طراحی سایت
و فروشگاه آنلاین
صاحب
کسب و کار شوید!
فقط با دو میلیون
تماس بگیرید