مگ بلاگ

داستان پشت وانت کلاسیک با کارایی بالا

داستان پشت وانت کلاسیک با کارایی بالا

بزرگترین استعداد Syclone تسلط بر رقبا در یک خط مستقیم بود، اما این با برخی مصالحه همراه بود. در تست ماشین و راننده در سال 1991 که GMC و فراری 348 TS را با هم مقایسه کردند، این کامیون بیش از یک چهارم مایل بر اسب پرنسینگ غلبه کرد. این به خودی خود یک شاهکار ستودنی بود و از آن زمان در فرهنگ عامه کامیون گنجانده شده است، اگرچه مجله به برخی از محدودیت های کامیون در طول آزمایش آشکار شد.

بزرگترین تفاوت بین این دو بلافاصله از خط خارج شد – Syclone به اندازه دو اتومبیل دور شد و ظاهرا فراری را در گرد و غبار رها کرد. با این حال، در اواخر یک چهارم مایل، فراری دوباره زمین را به دست آورد و کامیون را گرفت، اما آنقدر سریع نبود که تا زمانی که از نشانگر یک چهارم مایل عبور کرد، آن را شکست داد. در واقع، با توجه به آسفالت بیشتر، فراری پیروز ظاهر می شد. اگر هیچ چیز دیگری نبود، حداکثر سرعت 166 مایل در ساعت آن، در مقایسه با 126 مایل در ساعت GMC، به راحتی از بین می رفت.

Car and Driver همچنین اشاره کرد که فراری 6 مایل در ساعت در نشانگر یک چهارم مایل سریعتر بود و آزمایش در یک روز خنک انجام شد. مجله اشاره کرد که در دماهای گرمتر، Syclone مستعد “تلفات قابل توجه نیرو” بود. بنابراین بله، GMC فراری را شکست داد، اگرچه نه به آن قاطعیت که ممکن است در ابتدا به نظر برسد.

(تصویر ویژه توسط Grant.C از طریق Wikimedia Commons | برش خورده و مقیاس‌بندی شده | CC BY 2.0)

طراحی سایت
و فروشگاه آنلاین
صاحب
کسب و کار شوید!
فقط با دو میلیون
تماس بگیرید