مگ بلاگ

در اینجا نحوه عملکرد Spotify Wrapped در واقع آمده است

در اینجا نحوه عملکرد Spotify Wrapped در واقع آمده است

Spotify Wrapped هر سال در ماه دسامبر کاهش می یابد و به مشترکین اجازه می دهد نگاهی اجمالی به عادت های گوش دادن آنها در ماه های قبل داشته باشند. به گفته نیکول نگوین، ستون‌نویس فناوری وال استریت ژورنال، «Spotify Wrapped یک تحلیل پایان سال است که این شرکت در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد و به شما مواردی مانند چند دقیقه پخش جریانی، هنرمندان برتر شما را می‌گوید و به چیزی شبیه به یک شبکه اجتماعی تبدیل می‌شود. رویداد رسانه ای چون به نوعی شبیه مسابقه شخصیت است اما برای سال موسیقی شما.”

این کار را با استفاده از یک الگوریتم انجام می دهد. اما چه داده هایی در آن گزارش گنجانده شده است و Spotify چگونه آن را دریافت می کند؟ Spotify Wrapped از داده های شنونده جمع آوری شده بین ژانویه تا پایان اکتبر استفاده می کند. برای اینکه یک آهنگ رسماً به آمار مربوط به Wrapped اضافه شود، کاربر باید حداقل 30 ثانیه به آن گوش دهد. این تعداد گوش‌ها به آمارهای فردی شما می‌رود، اما در آمار جهانی که برای محاسبه هنرمندان برتر، ژانرها و غیره استفاده می‌شود، نیز محاسبه می‌شود.

شایان ذکر است که اشخاص ثالث به داده‌های Spotify دسترسی ندارند، اما داده‌های کاربر را به‌طور نامحدود حفظ می‌کند مگر اینکه حساب کاربری آنها به طور کامل حذف شود. به گفته نگوین، کاری که Spotify متفاوت انجام می دهد، این است که “جمع آوری داده ها معمولاً یک تبادل یک طرفه بین کاربر و شرکت است، همچنین برخی از آن داده ها را به کاربران خود باز می گرداند.”

فناوری که ماموریت آپولو را موفق کرد

فناوری که ماموریت آپولو را موفق کرد

بخشی از فناوری ماموریت آپولو 11 شامل ترانسپوندر S-Band طراحی شده توسط جنرال داینامیکس بود که نیل آرمسترانگ را با بیان این جمله اشتباه بیان کرد: «این یک قدم کوچک برای انسان است، یک جهش