مگ بلاگ

در اینجا چراغ آبی چشمک زن در کنترلر DualSense PS5 شما به چه معناست

زمانی که سونی DualSense را برای پلی استیشن 5 منتشر کرد، این یک پیشرفت خوشایند نسبت به DualShock PS4 بود. در حالی که DualSense دارای چسبندگی بهتر، لرزش ها، محرک های تطبیقی ​​و موارد دیگر است، همچنان اعلان های بصری مشابهی را با نسل قبلی خود به اشتراک می گذارد. هر دو DualSense و DualShock هنگام تلاش برای جفت شدن یا مواجهه با مشکلات اتصال به آبی سوسو می زنند.

اگر دکمه PS کنترلر خود را برای استفاده از آن با PS5 (یا سایر دستگاه های بازی) خود فشار دهید و قبل از خاموش شدن مجدد، یک چراغ آبی چشمک بزند، به احتمال زیاد کنترلر شما با دستگاه جفت نشده است. اما نوع دیگری از سوسو زدن نور آبی وجود دارد که مداوم و تکراری است. اگر متوجه شدید که کنترلر شما به طور مداوم آبی سوسو می زند، در حالت جفت شدن است. در این حالت، کنترلر اکنون قابل کشف است و می توانید آن را به دستگاه جدیدی متصل کنید. فقط با نگه داشتن همزمان دکمه های PS و Share می توانید این حالت را فعال کنید.

این می تواند یک مشکل آزاردهنده باشد، اما خوشبختانه، رفع آن آسان است. کنترل‌کننده باید دوباره به دستگاهی که می‌خواهید از آن استفاده کنید وصل شود، یا باید به‌روزرسانی شود.

کنترلر خود را دوباره به دستگاه بازی خود وصل کنید

فقط دکمه PS را روی کنترلر فشار دادی و آبی چشمک زد اما هیچ اتفاقی نیفتاد؟ برای اتصال مجدد کنترلر خود به دستگاه بازی که می خواهید از آن استفاده کنید، چند گزینه دارید. قبل از شروع هر یک از این پیشنهادها، هر دستگاهی را که می‌خواهید از کنترلر استفاده کنید مجدداً راه‌اندازی کنید تا مطمئن شوید که یک اشکال اتصال موقت نیست.

  1. اتصال مجدد با بلوتوث: دکمه های Share و PS را نگه دارید تا زمانی که نور آبی چشمک زن ثابتی را مشاهده کنید. به تنظیمات بلوتوث دستگاه بازی خود بروید و یک “کنترل بی سیم DualSense” برای اتصال پیدا کنید.
  2. در PS5 باید به Settings > Accessories > General > Bluetooth بروید.
  3. اتصال مجدد با کابل USB-C: یک کابل USB-C قابل اعتماد پیدا کنید، کنترلر خود را به PS5 یا رایانه شخصی خود وصل کنید و دکمه PS را فشار دهید. این باید کنترلر DualSense را روی دستگاه ثبت کند و به شما اجازه استفاده از آن را بدهد.
  4. در دستگاه های غیر PS5 از کابل USB-C به USB-C استفاده کنید. ما نمی توانیم تأیید کنیم که با کابل های دیگر برای همه دستگاه ها کار می کند. مطمئنا با کابل لایتنینگ آیفون کار نمی کند.

یکی از راه‌های فهمیدن اینکه کابل USB-C کار می‌کند این است که کنترل‌کننده شما شروع به نارنجی شدن کند. اگر کنترلر شما شارژ نمی شود، باید راهنمای ما در مورد تعمیر کنترلر PS5 که شارژ نمی شود را ببینید. اما ممکن است بخواهید پورت های خود را تمیز کرده و کابل را تعویض کنید.

اگر همچنان فقط چراغ‌های آبی چشمک‌زن مشاهده می‌کنید، کنترلر خود را به حالت کارخانه بازنشانی کنید و به‌روزرسانی کنید

اگر همه چیز شکست خورد، باید کنترلر خود را به تنظیمات کارخانه بازنشانی کنید. کنترلر خود را به عقب برگردانید و به دنبال سوراخ کوچک پین باشید. یک جسم باریک، مانند پین سینی سیم کارت، بگیرید و آن را برای حدود 5 ثانیه فشار دهید. این همان جایی است که دکمه تنظیم مجدد PS5 قرار دارد، و این باید به طور موثر باعث شود که نرم افزار کنترلر مانند کاملا جدید به روز شود. به عنوان یک اقدام اضافی، باید کنترلر DualSense را از دستگاه های خود حذف یا فراموش کنید و با استفاده از نکات موجود در اسلاید بالا، آنها را مجدداً وصل کنید.

پس از آن، اگر موفق به اتصال به PS5 شدید، سیستم عامل کنترلر خود را به روز کنید. به‌روزرسانی‌ها می‌توانند مشکلات و اشکالات را برطرف کنند، اما هیچ تضمینی وجود ندارد که مشکلات اتصال شما را برطرف کنند. با این حال، مطمئناً ارزش امتحان کردن را دارد. به Settings > Accessories > Controller (General) > DualSense Wireless Controller Device Software بروید.

اگر هیچ یک از این نکات کار نمی کند و کابل های مختلفی را امتحان کرده اید، سعی کنید به صفحه وب پشتیبانی سونی بروید. در بدترین حالت، شما یک کنترلر معیوب دارید که ممکن است جایگزین آن شود.

امتیاز شما به این نوشته چند است؟