مگ بلاگ

دستگاه‌های Amazon Fire TV می‌توانند اندروید را کنار بگذارند زیرا آمازون سیستم‌عامل داخلی خود را طراحی می‌کند

دستگاه‌های Amazon Fire TV می‌توانند اندروید را کنار بگذارند زیرا آمازون سیستم‌عامل داخلی خود را طراحی می‌کند

Vega به نظر یکی از مهم ترین تغییرات در جاه طلبی های سخت افزاری مصرف کننده آمازون از زمان شکست فاجعه بار Fire Phone آن است. در حال حاضر، آمازون به مدل رایگان پروژه منبع باز اندروید، که به عنوان پایه ای برای Fire OS عمل می کند، متکی است. با این حال، آمازون هیچ یک از سرویس‌های اصلی Google/Android مانند Play Store و Gmail را برای جلوگیری از هزینه‌های مجوز در سری دستگاه‌های Fire خود ارسال نمی‌کند.

با وجود اندروید کاملاً خارج از تصویر با Vega، آمازون کنترل بیشتری بر نرم‌افزار و برنامه‌هایی که می‌خواهد در مجموعه دستگاه‌های آینده‌اش ارسال کند، خواهد داشت. با این حال، متقاعد کردن توسعه دهندگان برای ثبت نام برای چشم انداز آن برای آمازون آسان نخواهد بود.

شکست ویندوز فون و مرگ آهسته سیستم عامل تایزن در سامسونگ نمونه های اخیر هستند. طبق گزارش‌ها، آمازون از توسعه‌دهندگان خواسته است تا از React Native به عنوان یک چارچوب برنامه استفاده کنند و به آنها اجازه می‌دهد بدون زحمت زیاد، اپلیکیشن‌هایی برای سخت‌افزار Vega و Fire مبتنی بر اندروید بسازند.

اما وقتی صحبت از مشتریان به میان می‌آید، به‌ویژه آنهایی که سخت‌افزار Fire مشتق از اندروید را در خانه خود دارند، رویکرد Vega آمازون خبر خوبی نیست. آمازون می‌تواند این مسیر شرافتمندانه را طی کند و حداقل در چند سال آینده از آنها پشتیبانی کند تا اینکه در دستگاه‌های مبتنی بر Vega به صورت همه‌گیر درآید. از طرف دیگر، می‌تواند بی‌صدا دسته‌ای از آنها را به Vega منتقل کند، همانطور که گوگل با فشار Fuschia انجام می‌دهد، اما گفتن این کار آسان‌تر از انجام دادن است.

طراحی سایت
و فروشگاه آنلاین
صاحب
کسب و کار شوید!
فقط با دو میلیون
تماس بگیرید