مگ بلاگ

دستی در مقابل اتوماتیک: کدام گیربکس بهتر است؟

دستی در مقابل  اتوماتیک: کدام گیربکس بهتر است؟

وقتی صحبت از موتورسیکلت به میان می‌آید، انتقال شما بسیار اساسی‌تر است، نه تنها برای تجربه سواری، بلکه همچنین برای نحوه تعامل وسیله نقلیه شما با جاده، ایمنی راکب و عملکرد. در اینجا، تأثیرات گیربکس تشدید می شود، زیرا تغییر دنده در هر جهت تأثیر قابل توجهی بر سرعت موتور سیکلت دارد و باید به همراه دریچه گاز و ترمزها برای تنظیم عملکرد موتورسیکلت استفاده شود.

هنگام رانندگی با موتورسیکلت، ضروری است که هرگز کشش خود را از دست ندهید، به استثنای برخی مانورهای کنترل شده در هنگام خارج از جاده. به این ترتیب، ترمز موتور برای کاهش سرعت و در عین حال حرکت چرخ ها و کمک به جلوگیری از قفل شدن، اهمیت بیشتری دارد. در حالی که اگر خیلی سریع دنده را پایین بیاورید، مطمئناً ممکن است این اتفاق بیفتد، ترمز کنترل شده موتور همیشه ایمن ترین است، به شرطی که زمان و فضای لازم را در دسترس داشته باشید.

به همین دلیل، اکثر موتورسیکلت ها دارای گیربکس دستی هستند، اما بازار نوظهوری برای موتورسیکلت های با ظرفیت بالا با گیربکس اتوماتیک وجود دارد. برخی از این موارد با استقبال زیادی روبرو شده‌اند، از جمله فناوری مشهور DCT هوندا که به عنوان یک گزینه در مدل‌های Gold Wing، Africa Twin، NC750X و Rebel گنجانده شده است.

از آنجایی که فناوری خودرو با انرژی های تجدیدپذیر سازگار می شود، بازاری در حال ظهور برای موتورسیکلت های الکتریکی نیز وجود دارد که گیربکس سنتی ندارند. این موضوع موتورسواران را با یک سوال در مورد آینده زندگی بر روی دو چرخ مواجه می کند – آیا آنها باید سواری خود را با فناوری های جدید تطبیق دهند یا اینکه فناوری با آنها سازگار خواهد شد؟

طراحی سایت
و فروشگاه آنلاین
صاحب
کسب و کار شوید!
فقط با دو میلیون
تماس بگیرید