مگ بلاگ

دلایل اصلی فرسودگی لاستیک های شما در داخل (و نحوه تعمیر آن)

دلایل اصلی فرسودگی لاستیک های شما در داخل (و نحوه تعمیر آن)

اگر شانه داخلی لاستیک‌های شما (نزدیک‌ترین قسمت به سیستم تعلیق) سریع‌تر از شانه بیرونی خراب می‌شود، می‌تواند به مشکلات متعددی اشاره کند. رایج ترین آنها اتصالات توپ فرسوده است، بخشی که بازوهای کنترل تعلیق را به توپی چرخ متصل می کند.

اتصالات ساچمه ای نسبتا بادوام هستند و می توانند سال ها بدون ایجاد مشکل دوام بیاورند، اما سن و اصطکاک بیش از حد می تواند تنظیمات کمبر را تغییر دهد و منجر به سایش زودرس لاستیک شود. خرابی اتصالات توپی می تواند به ماشین شما یک زاویه خمیدگی منفی بدهد که قسمت بالایی چرخ را به سمت داخل و پایینی چرخ را به سمت بیرون کج می کند و منجر به سایش بیشتر در شانه داخلی می شود.

علاوه بر این، آن دسته از مفاصل توپی که از کار افتاده اند، می توانند تنظیمات هم ترازی انگشتان پا را تغییر دهند و تعیین کنند که لاستیک از یک نقطه دید مستقیم به سمت داخل (انگشت به داخل) یا بیرون (پا به بیرون) است. سایش زودهنگام همچنین می تواند به معنی معیوب بودن بوش بازوی کنترلی، فنرهای سیم پیچ فرسوده، نشتی دمپرها یا بد بوش های تعلیق باشد، مشکلاتی که همگی می توانند باعث تغییر تراز در حین رانندگی شوند.

با مشاهده اولین نشانه ساییدگی نامنظم لاستیک، فوراً خودرو خود را به مکانیک یا گاراژ تعمیر ببرید. مشکل می‌تواند به سادگی تنظیم مجدد چرخ یا به پیچیدگی تعمیرات اساسی سیستم تعلیق باشد. با این وجود، بازرسی ماهیانه لاستیک‌های خودرو را به عادت تبدیل کنید تا از تبدیل شدن مشکلات جزئی به یک تعمیر گران قیمت جلوگیری کنید.

طراحی سایت
و فروشگاه آنلاین
صاحب
کسب و کار شوید!
فقط با دو میلیون
تماس بگیرید