مگ بلاگ

دلایل قطع ارتباط Chromecast شما (و نحوه رفع آن)

مانند هر فناوری دیگری، Google Chromecast 100٪ قابل اعتماد و پایدار نیست. زمان‌هایی پیش می‌آید که با مشکلاتی مواجه می‌شوید، خواه این برنامه پخش جریانی بدون پاسخ در Chromecast باشد یا یک رابط پر اشکال. با این حال، احتمالاً یکی از متداول ترین (و به راحتی خسته کننده ترین) مشکلات مربوط به قطع و وصل است. بگویید که تازه وارد قسمت شاداب فیلم می شوید که ناگهان ارتباط شما قطع می شود. یا شاید شما در وسط ارائه یک ارائه مهم به مشتری در محل کار هستید، اما صفحه فقط خالی می شود یا یک پیام خطا نشان می دهد. در هر شرایطی که هستید، وقتی Chromecast شما مدام قطع می‌شود، تجربه کاربری رضایت‌بخش است.

برای یک تجربه تماشای روان‌تر و بدون وقفه، درک دلایل اصلی پشت این مشکلات قطع ارتباط ضروری است. بیش از یک توضیح ممکن برای این که چرا Chromecast شما گهگاهی اتصال خود را از دست می‌دهد وجود دارد، و ما به این دلایل اساسی و راه‌حل‌های بالقوه برای این مشکلات می‌پردازیم.

مشکلات شبکه Wi-Fi خانگی شما

از آنجایی که Google Chromecast به شدت به اتصال بی‌سیم بستگی دارد، یکی از دلایل قطعی مکرر، مشکلات شبکه Wi-Fi خانگی شما است. در اینجا چند روش عیب یابی وجود دارد که می توانید امتحان کنید:

 1. بررسی کنید که آیا می توانید به اینترنت وصل شوید. اگر خطای «Reconnect me» را مشاهده کردید، احتمالاً به دلیل مشکلات اینترنت است. از یک دستگاه جداگانه برای اتصال به Wi-Fi خود (به عنوان مثال، تلفن، لپ تاپ) استفاده کنید تا ببینید آیا می توانید آنلاین شوید یا خیر. اگر کار نکرد، با پیروی از دستورالعمل های سازنده، روتر خود را راه اندازی مجدد کنید. با این حال، اگر بعد از آن باز هم نمی توانید به اینترنت دسترسی پیدا کنید، با ارائه دهنده خدمات اینترنت خود تماس بگیرید.
 2. بررسی کنید که آیا اخیرا رمز عبور Wi-Fi خود را تغییر داده اید یا خیر. اگر این کار را کردید، ممکن است فراموش کرده باشید که Chromecast را دوباره به شبکه وصل کنید. برای انجام این کار به برنامه Google Home خود بروید، یا اگر هشدار «نیاز به تنظیم» را مشاهده کردید، دستورالعمل‌های روی صفحه را برای راه‌اندازی Chromecast خود دنبال کنید.
 3. فاصله روتر Wi-Fi تا Chromecast خود را اندازه گیری کنید. برای اطمینان از اتصال بدون وقفه، روتر و Chromecast نباید بیش از 20 فوت از هم فاصله داشته باشند. اگر روتر از قبل در این محدوده نیست، آن را نزدیک‌تر قرار دهید.
 4. اگر روتر شما گزینه شبکه 5 گیگاهرتزی را ارائه می دهد، برای بهبود عملکرد، اتصال Chromecast خود را به این شبکه 5 گیگاهرتز تغییر دهید.
 5. برای اتصال مطمئن تر، Chromecast خود را با کابل اترنت به روتر خود متصل کنید. با این حال، شما باید یک آداپتور اترنت برای دستگاه خود بخرید، زیرا دارای پورت اترنت خارج از جعبه نیست.

مشکلات دستگاه Chromecast

اگر شبکه Wi-Fi خانگی شما دلیل اصلی آن نیست، Chromecast خود را بررسی کنید. ممکن است دچار اشکالات موقتی شود. این راه حل ها را امتحان کنید:

 1. Chromecast را راه اندازی مجدد کنید. دستگاه را از منبع تغذیه (نه درگاه HDMI تلویزیون) جدا کنید و پس از یک دقیقه دوباره آن را وصل کنید یا به برنامه Google Home خود بروید و دستگاه را از تنظیمات دستگاه راه اندازی مجدد کنید.
 2. Chromecast خود را به شبکه Wi-Fi دیگری وصل کنید. در حالی که بقیه اسبابک‌های شما می‌توانند بدون مشکل به شبکه اصلی اصلی متصل شوند، Chromecast ممکن است با مشکلات ناشناخته‌ای مواجه شود. برای تغییر شبکه Wi-Fi، مراحل زیر را دنبال کنید:
  1. برنامه Google Home را اجرا کنید.
  2. Chromecast خود را از لیست دستگاه انتخاب کنید.
  3. روی نماد چرخ دنده در بالا ضربه بزنید.
  4. در بخش عمومی، «اطلاعات دستگاه» را انتخاب کنید.
  5. “Wi-Fi” را انتخاب کنید.
  6. از پنجره بازشو «فراموش کردن شبکه» را انتخاب کنید.
  7. صفحه اصلی برنامه Google Home را بازخوانی کنید تا زمانی که «تنظیم Chromecast» را در بالا ببینید.
  8. دستگاه خود را درست مانند تنظیمات اولیه پیکربندی کنید. این مرحله شامل اتصال Chromecast خود به یک شبکه Wi-Fi جدید است.
 3. Chromecast خود را به آخرین نسخه سیستم عامل به روز کنید. به‌روزرسانی‌ها معمولاً اشکالات و مشکلات عملکرد را برطرف می‌کنند، بنابراین به‌روز نگه داشتن دستگاه شما همیشه ایده خوبی است.
 4. دانگل Chromecast را برگردانید. ممکن است راه حل عجیبی باشد، اما برخی از کاربران Reddit ادعا می کنند که مشکلات قطع ارتباط آنها را حل کرده است.
 5. Chromecast را به تنظیمات کارخانه بازنشانی کنید. اگر هیچ چیز دیگری کار نمی کند، بازیابی تنظیمات کارخانه در Chromecast شما ممکن است کمک کند.

مشکلات دستگاه ریخته گری

اگر از تلفن یا رایانه خود برای ارسال محتوا به Chromecast استفاده می‌کنید و اتصال آن همچنان قطع می‌شود، این چند چیز است که می‌توانید امتحان کنید:

 1. بررسی کنید که آیا دستگاه تلفن همراه یا رایانه شما به طور غیرمنتظره ای از Wi-Fi قطع می شود. برای ادامه ارسال محتوا بدون وقفه، به یک اتصال مطمئن نیاز دارید، بنابراین تلفن/رایانه و Chromecast خود را به شبکه دیگری متصل کنید.
 2. برنامه را مجددا راه اندازی کنید. ممکن است مشکل داشته باشد و راه اندازی مجدد معمولا کمک می کند.
 3. اگر برنامه را مجدداً راه‌اندازی می‌کنید و همچنان ارسال به Chromecast شما متوقف می‌شود، آن را به‌روزرسانی کنید. این می تواند خطاها و اشکالات ناخواسته در برنامه را برطرف کند.
 4. اطمینان حاصل کنید که برنامه شما به طور فعال در پس زمینه اجرا می شود. اگر اندرویدی هستید، موارد زیر را انجام دهید:
  1. برنامه تنظیمات را باز کنید.
  2. به «برنامه‌ها و اعلان‌ها» (یا فقط برنامه‌ها) بروید.
  3. برنامه ای را که برای ارسال محتوا استفاده می کنید انتخاب کنید.
  4. گزینه های پیشرفته را باز کنید.
  5. روی Battery ضربه بزنید.
  6. «محدودیت پس‌زمینه» را باز کنید و اگر قبلاً تنظیم شده بود، آن را حذف کنید. این تضمین می کند که برنامه شما حتی زمانی که به طور فعال از آن استفاده نمی کنید به استفاده از باتری شما ادامه می دهد و عملکرد را تحت تأثیر قرار نمی دهد.
  7. «بهینه سازی باتری» را انتخاب کنید و بررسی کنید که آیا برنامه ای که استفاده می کنید روی Optimize تنظیم شده است یا خیر. اگر چنین است، آن را به «بهینه‌سازی نکنید» تغییر دهید، بنابراین استفاده از باتری شما در پس‌زمینه محدود نخواهد شد.
  8. به صفحه اصلی تنظیمات برگردید.
  9. باتری را انتخاب کنید.
  10. روی Battery Saver ضربه بزنید.
  11. برای غیرفعال کردن آن، “Turn Off Now” را انتخاب کنید. بهینه‌سازی باتری همچنین فعالیت پس‌زمینه را محدود می‌کند، بنابراین برنامه شما ممکن است آنطور که در نظر گرفته شده عمل نکند.
 5. گوشی یا کامپیوتر خود را ریبوت کنید.

فناوری که ماموریت آپولو را موفق کرد

فناوری که ماموریت آپولو را موفق کرد

بخشی از فناوری ماموریت آپولو 11 شامل ترانسپوندر S-Band طراحی شده توسط جنرال داینامیکس بود که نیل آرمسترانگ را با بیان این جمله اشتباه بیان کرد: «این یک قدم کوچک برای انسان است، یک جهش