مگ بلاگ

دلیل توقف تولید پهپادهای طوطی

دلیل توقف تولید پهپادهای طوطی

در حالی که می دانیم که Parrot در سال 2019 از بازار پهپادهای مصرفی خارج شد، اکثر مردم واقعاً نمی دانند چرا این اتفاق افتاد. پاسخ ساده، تسلط محض تولید پهپاد چینی DJI در بازار پهپادهای مصرفی است. در سال 2018، یک سال قبل از خروج Parrot از فضا، DJI با پهپادهای محبوب Mavic، Spark و Phantom یک سوم بازار پهپادهای مصرفی را در اختیار داشت. این روند تا به امروز ادامه داشته است. وضعیت مالی طوطی نیز در آن زمان خوب به نظر نمی رسید.

طبق گزارش درآمد سه ماهه سوم خود برای سال 2018، Parrot نسبت به مدت مشابه در سال 2017 افت شدیدی 45 درصدی در درآمد نشان داد. مهمتر از آن، این شرکت با وجود ورود پهپاد آنافی خود که در جولای 2018 عرضه شد، این کاهش را تجربه کرد. به امید افزایش فروش این نیز در همان زمان بود که شرکت اعلام کرد نیروی کار بخش هواپیماهای بدون سرنشین خود را برای کاهش هزینه‌ها کاهش می‌دهد. با توجه به اینکه محصول جدید خود (در آن زمان) نتوانست انتظارات فروش را برآورده کند، Parrot در موقعیتی نبود که بتواند روی توسعه یک پهپاد جدید مصرف کننده برای رقابت با پیشنهادات محبوب DJI سرمایه گذاری کند.

درعوض، سرشناسان در Parrot فکر کردند که بهتر است تلاش های خود را در فضای تجاری پهپاد متمرکز کند، فضایی که پتانسیل کمک به آنها را برای افزایش درآمد دارد. تا جولای 2019، Parrot از فضای پهپادهای مصرفی فاصله گرفت و تمام توجه خود را بر روی فضای تجاری پهپاد متمرکز کرد.

فناوری که ماموریت آپولو را موفق کرد

فناوری که ماموریت آپولو را موفق کرد

بخشی از فناوری ماموریت آپولو 11 شامل ترانسپوندر S-Band طراحی شده توسط جنرال داینامیکس بود که نیل آرمسترانگ را با بیان این جمله اشتباه بیان کرد: «این یک قدم کوچک برای انسان است، یک جهش