مگ بلاگ

رویداد “سریع ترسناک” اپل ممکن است به معنای مک های جدید در زمان هالووین باشد

رویداد “سریع ترسناک” اپل ممکن است به معنای مک های جدید در زمان هالووین باشد

به نظر می رسد که رویداد هالووین اپل به طور بالقوه ورود یک iMac جدید را نشان خواهد داد. بلومبرگ همچنین در آخر هفته گذشته گزارش داد که یک به روز رسانی iMac در افق است، اما این گزارش مشخص نکرد که آیا قرار است پردازنده M2 را داشته باشد یا اینکه نشانه ورود تراشه M3 باشد. آی‌مک 24 اینچی مجهز به M1 بیش از دو سال و نیم را در قفسه‌ها سپری کرده است و مدت‌هاست که برای به‌روزرسانی به‌روزرسانی شده است.

با توجه به سابقه خسیسی اپل با تغییرات اساسی در طراحی، iMac آینده احتمالاً بدون تغییر به نظر می رسد. در مورد ارتقاء احتمالی تراشه M3، شایعه شده است که هشت هسته CPU و 10 هسته GPU ارائه می شود. این دو هسته گرافیکی بیشتر در مقایسه با سیلیکون M1 نصب شده در نسل فعلی iMac است. با این حال، بزرگترین تفاوت بین نسل M1 و M3، فناوری ساخت ذاتی است.

کلاس M1 مبتنی بر فرآیند 5 نانومتری TSMC است، در حالی که شایعه شده است که M3 به فرآیند 3 نانومتری متکی است. طبق قانون ساخت نیمه هادی ها، این بدان معناست که واحدهای محاسباتی بیشتری در یک منطقه فشرده شده اند، که ارقام عملکرد بالاتر را نوید می دهد در حالی که به طور همزمان دستاوردهایی را در بخش بهره وری انرژی ارائه می دهد.

به غیر از به روز رسانی iMac، بلومبرگ همچنین به معرفی یک مک بوک پرو جدید 13 اینچی اشاره کرد. همچنین در مورد آی‌پدهای جدید که اواخر امسال وارد می‌شوند، صحبت‌هایی شنیده می‌شود، اما گزارش‌های اخیر راه‌اندازی آزمایشی آن‌ها را به فاز اولیه ۲۰۲۴ سوق داده است.