مگ بلاگ

زمین چقدر برای برخورد سیارک آماده است؟ در اینجا چیزی است که ما می دانیم

زمین چقدر برای برخورد سیارک آماده است؟  در اینجا چیزی است که ما می دانیم

در 26 سپتامبر 2022، آزمایش تغییر مسیر دوگانه سیارک یا DART، پس از یک سفر 10 ماهه، با موفقیت به یک سیارک غیرتهدید کننده زمین به نام دیمورفوس برخورد کرد. موفقیت در این مورد توسط دانشمندان ناسا تعیین شد که تغییرات در مدار سیارک را در اطراف سیارکی بزرگتر به نام دیدیموس اندازه گیری کردند.

قطر دیمورفوس حدود 525 فوت است، به اندازه‌ای بزرگ است که در صورت برخورد با یک منطقه پرجمعیت، ویرانی فاجعه‌باری برای زمین ایجاد کند. تصور می‌شود که انفجار 12 مگاتنی معروف به رویداد Tunguska که بیش از 830 مایل مربع از جنگل را مسطح کرد، توسط یک شهاب‌سنگ با اندازه 160 تا 200 فوت ایجاد شده است.

اگر DART بتواند مدار سیارک به دور دیدیموس را حداقل 73 ثانیه کاهش دهد، این ماموریت موفقیت آمیز تلقی می شد. با کمال تعجب، ماموریت از این هدف فراتر رفت و مدار سیارک را تا 33 دقیقه کاهش داد. موفقیت این برنامه نشان داد که سیارک های آینده با این اندازه می توانند به راحتی توسط ابزاری مشابه هدایت شوند.

تفاوت های بزرگ چیست؟

تفاوت های بزرگ چیست؟

از نظر کیفیت کلی ویدیو، GoPro Hero 11 و 12 کمابیش یکسان هستند و هر دو قادر به فیلمبرداری 5.3k 60 فریم بر ثانیه هستند. هر دو دستگاه دارای سه میکروفون داخلی با پشتیبانی اضافی