مگ بلاگ

ستاره ها چگونه می میرند و چه اتفاقی می افتد؟

ستاره ها چگونه می میرند و چه اتفاقی می افتد؟

در طول فاز توالی اصلی، همجوشی هسته‌ای در هسته ستاره، هیدروژن را به هلیوم تبدیل می‌کند، و زمانی است که این ذخیره هیدروژن شروع به تمام شدن می‌کند که ستاره به مرحله بعدی چرخه حیات خود می‌رود. بدون واکنش همجوشی هسته ای برای تولید گرما، هسته ثبات خود را از دست می دهد. در خارج از هسته، هنوز مقدار زیادی هیدروژن وجود دارد، و با کاهش دما، منبسط و سرد می شود و ستاره ای بزرگ و قرمز در ظاهر ایجاد می کند – یک غول قرمز.

در هسته ستاره، تمام هلیوم که در مرحله توالی اصلی ایجاد شده بود، اکنون به کربن – مهمترین عنصر برای زندگی – ذوب می شود. همه چیز از گیاهان گرفته تا حیوانات و انسان ها از کربن تشکیل شده است و اعتقاد بر این است که تمام کربن موجود در جهان از طریق این فرآیند همجوشی در هسته ستارگان غول سرخ ایجاد شده است. شاید قبلاً شنیده باشید که همه چیز روی زمین از گرد و غبار ستاره ای ساخته شده است، و از این نظر، واقعاً درست است.

آنچه پس از مرحله غول سرخ اتفاق می افتد کاملاً به جرم ستاره بستگی دارد. ستارگان در اندازه های مختلف هستند، با انتهای کوچکتر مقیاس تنها یک دهم جرم خورشید ما تا بزرگترین ستاره های شناخته شده که 200 بار ستاره ما را می گیرند. مقایسه ستارگان دیگر با خورشید ما روشی است که آنها را اندازه گیری می کنیم – خورشید ما یک ستاره سبک وزن است و هر چیزی پنج یا بیشتر از اندازه آن یک ستاره سنگین وزن است.

طراحی سایت
و فروشگاه آنلاین
صاحب
کسب و کار شوید!
فقط با دو میلیون
تماس بگیرید