مگ بلاگ

سوئد نظر خود را در مورد انرژی هسته‌ای تغییر می‌دهد، چرا آنها می‌خواهند راکتورهای بیشتری بسازند

سوئد نظر خود را در مورد انرژی هسته‌ای تغییر می‌دهد، چرا آنها می‌خواهند راکتورهای بیشتری بسازند

در سال 2023، تنها 6 راکتور از 12 راکتور هسته ای اصلی سوئد هنوز در حال تولید هستند. با وجود این، Vattenfall ادعا می کند که راکتورهای هسته ای سوئد حدود 30 درصد از برق آن را تامین می کند. وب سایت رسمی سوئد ادعا می کند که تا سال 2022، بیش از 60 درصد برق این کشور از منابع تجدید پذیر تامین می شود.

دیده بان انرژی در تلاش برای دو برابر کردن تولید برق خود تا سال 2045 گزارش داد که دولت سوئد قصد دارد حداقل 10 راکتور هسته ای جدید داشته باشد. با این حال، ذکر این نکته مهم است که این هدف که رومینا پورمختاری، وزیر آب و هوا به اشتراک گذاشته بود، چند روز بعد بی سر و صدا از وب سایت دولت سوئد حذف شد.

با وجود این، به نظر می رسد حمایت سوئد از انرژی هسته ای تازه شروع شده است. پیش از این، Energy Intelligence گزارش داده بود که دولت سوئد قبلاً 38 میلیارد دلار ضمانت وام برای حمایت از زیرساخت‌های انرژی هسته‌ای، در کنار تلاش‌ها برای هماهنگی هسته‌ای و بررسی سریع‌تر مقررات ارائه کرده است.

برای کاهش بی‌میلی بخش خصوصی برای حمایت از فناوری هسته‌ای، دولت سوئد برنامه‌های خود را برای مشارکت بیشتر از طریق یک مدل مالی نامشخص اعلام کرد. وزیر انرژی بوش در میان شرکای احتمالی خود به اشتراک می گذارد که واتن فال متعلق به دولت، فورتوم فنلاند و یونیپر آلمان قبلاً علاقه خود را ابراز کرده اند.

امتیاز شما به این نوشته چند است؟