مگ بلاگ

سوپراسپرت های آینده لامبورگینی نه تنها قلب شما را به مسابقه می اندازند، بلکه می توانند آن را ردیابی کنند

سوپراسپرت های آینده لامبورگینی نه تنها قلب شما را به مسابقه می اندازند، بلکه می توانند آن را ردیابی کنند

قابلیت سنجش ضربان قلب تله متری X لامبورگینی بسیار چشمگیر به نظر می رسد، اما خودروساز ایتالیایی اولین کسی نخواهد بود که این ایده را بررسی می کند. Omron که یک سنسور پالس در خودرو ایجاد کرده است، خاطرنشان می کند که ضربان نبض یک نشانگر زیستی کلیدی برای ارزیابی وضعیت سلامت راننده است. Omron آن را ابزاری برای تعیین سطح استرس راننده می‌داند و همچنین می‌تواند آن را برای هشدار دادن به رانندگان در صورت خواب آلودگی به کار گیرد.

در نمایشگاه CES 2023، هارمن متعلق به سامسونگ یک سیستم پیشرفته نظارت بر راننده را به نمایش گذاشت که می تواند تنفس و همچنین ضربان قلب راننده را اندازه گیری کند. در سال 2020، فورد شروع به آزمایش سنسورهای ضربان قلب تعبیه شده در داخل صندلی خودرو کرد. یک پتنت ثبت شده در سال 2019، یک “کمربند ایمنی هوشمند” با سنسور ضربان قلب را برای تشخیص رویدادهای غیرعادی مانند ایست قلبی یا تصادف راننده توصیف می کند.

یک مقاله تحقیقاتی منتشر شده در مجله اینترنت اشیا همچنین مزایای نصب یک سیستم ضربان قلب متصل به ابر را در داخل خودرو مشخص می کند، لامبورگینی نوع قصد دارد با سیستم اطلاعات سرگرمی Telemetry X ادغام شود. کارشناسان استنفورد نیز این ایده را بررسی کرده اند و تویوتا نیز روی آن کار می کند.

یک سیستم تشخیص ضربان قلب که حسگرهای پیشرفته و نرم‌افزارهای پیچیده را ادغام می‌کند، می‌تواند برای حس کردن حضور یک فرد در داخل یک ماشین قفل‌شده، که انتظار می‌رود خالی از سکنه باشد، استفاده شود. هدف این فناوری در درجه اول شناسایی موقعیت هایی مانند رها شدن تصادفی کودک در داخل وسیله نقلیه است، اما می تواند در کشف سرگردان های ناخواسته در خودرو نیز موثر باشد.

امتیاز شما به این نوشته چند است؟