مگ بلاگ

سیستم‌عامل Vega خود آمازون در برخی از دستگاه‌های Echo Show ظاهر می‌شود

سیستم‌عامل Vega خود آمازون در برخی از دستگاه‌های Echo Show ظاهر می‌شود

در حال حاضر، آمازون به طور رسمی به هیچ برنامه ای برای خروج از اندروید اشاره نکرده است، اما گزارش اخیری که به اطلاعات داخلی و لیست مشاغل اشاره می کند نشان می دهد که این شرکت مدتی است که در حال توسعه یک سیستم مبتنی بر لینوکس با نام رمز Vega OS بوده است. ممکن است خیلی از ریشه های جاوا اسکریپت خود فاصله نگیرد، اما طبق گزارش ها، در طیف وسیعی از سخت افزارهای آمازون، به ویژه آنهایی که تحت نام تجاری Fire TV هستند، اجرا خواهد شد.

SlashGear نتوانست بررسی کند که آیا به‌روزرسانی جدید OS v1.1 واقعاً مبتنی بر لینوکس است یا اینکه هنوز بر روی هسته اندروید است. علاوه بر این، به نظر می رسد که پس از به روز رسانی هیچ تغییر چشمگیری در رابط کاربری ایجاد نشده است – اما این کاملاً غیرمنتظره نیست. زمانی که گوگل در سال 2021 شروع به جایگزینی سیستم عامل Cast مبتنی بر لینوکس با Fuschia OS روی نمایشگر هوشمند Nest Hub خود کرد، به ندرت تغییری در رابط کاربری ایجاد شد. چند افزایش سرعت در کارهایی مانند ریخته‌گری بی‌سیم وجود داشت، اما چیزی که کاربران فوراً احساس می‌کردند متفاوت نبود.

طبق گزارش‌ها، آمازون سیستم عامل Vega را روی همه چیز از دستگاه‌های خانگی هوشمند گرفته تا گجت‌های متمرکز بر خودرو قرار خواهد داد. واضح است که چرا آمازون خواهان کنترل کامل اکوسیستم نرم افزاری برای همه دستگاه های تحت کمربند خود است. با این حال، سیستم‌عامل Vega می‌تواند راهی برای این شرکت برای ایجاد تبلیغات بیشتر و جذب سازندگان دستگاه‌های بیشتر باشد.