مگ بلاگ

شارژ بی سیم چگونه کار می کند؟ یک توضیح علمی

شارژ بی سیم چگونه کار می کند؟  یک توضیح علمی

هنگام استفاده از کابل های شارژ الکتریکی، باید دائماً آنها را از دستگاهی که می خواهید شارژ کنید، وارد کرده و خارج کنید. با این حال، شارژرهای بی‌سیم را می‌توان راه‌اندازی کرد، با دستگاه شما همگام‌سازی کرد، و زمانی که آماده حرکت هستید به سادگی از محدوده خارج شوند. بنابراین، چقدر برای شارژر بی سیم خیلی دور است؟ همه چیز به رسانه بستگی دارد.

شارژرهای بی سیم به دو دسته میدان نزدیک و میدان دور تقسیم می شوند. این نام از مناطق یک میدان الکترومغناطیسی در نزدیکی یک فرستنده شارژ بی‌سیم گرفته شده است که معمولاً به عنوان آنتن شناخته می‌شود. اگر آنتن محیطی تولید کند که با فاصله ضعیف می شود، شارژر یک دستگاه میدان نزدیک در نظر گرفته می شود. اگر فاصله تأثیر کمی بر توان ارائه شده داشته باشد، دستگاه دور میدان در نظر گرفته می شود.

با این حال، از آنجایی که هر رسانه در طول موج‌های مختلف ارتعاش می‌کند، آنچه نزدیک و دور تشکیل می‌شود از شارژر به شارژر تغییر می‌کند. به طور کلی، اگر گیرنده را بتوان بیش از یک طول موج دور از آنتن قرار داد، آنگاه شارژر میدان دور در نظر گرفته می شود. در غیر این صورت، میدان نزدیک است.

دستگاه هایی که از جریان استفاده می کنند یا آن ها را به میدان های مغناطیسی یا الکتریکی تبدیل می کنند، معمولاً در دسته میدان نزدیک قرار می گیرند. در همین حال، شارژرهای بی‌سیمی که از امواج مایکروویو، امواج رادیویی، لیزر و حتی پلاسما استفاده می‌کنند، دستگاه‌های میدان دور محسوب می‌شوند. اینها اکثر گجت‌های شارژ بی‌سیم را پوشش می‌دهند، اما برخی از دستگاه‌ها، مانند شارژرهای رزونانسی، در دسته‌های بالا قرار نمی‌گیرند. این دستگاه ها در فواصل معمولی میدان نزدیک یا میدان دور کارآمد نیستند، و به دلیل نبود اصطلاح بهتر، آنها را به برخی از تنها شارژرهای بی سیم میدان میانی در اطراف تبدیل می کند.

در اینجا نحوه امتحان کردن آن آمده است

در اینجا نحوه امتحان کردن آن آمده است

گوگل Gemini، جدیدترین مدل هوش مصنوعی این غول فناوری را برای عموم عرضه کرد. گوگل این نسخه را قوی ترین مدل خود می نامد. این شرکت می‌گوید جمینی چه برای تصویر، چه صدا یا ویدئو

ویژگی Smart Stack در اپل واچ چیست؟

ویژگی Smart Stack در اپل واچ چیست؟

با چرخاندن Digital Crown در جهت عقربه های ساعت می توانید به Smart Stack خود دسترسی پیدا کنید. همچنین، می‌توانید صفحه ساعت را به سمت بالا بکشید تا Smart Stack باز شود. قبلاً، با کشیدن