مگ بلاگ

شکل 01 ربات انسان نما وعده تقویت نیروی کار سالخورده را می دهد

شکل 01 ربات انسان نما وعده تقویت نیروی کار سالخورده را می دهد

ماسک اخیراً پیش‌بینی‌هایی در مورد اینکه چگونه ربات تسلا می‌تواند بر نیروی کار تأثیر بگذارد، انجام داده است و استنباط می‌کند که ربات‌هایی مانند Optimus می‌توانند در عرض چند سال به اندازه انسان‌ها رایج شوند – و او تنها کسی نیست که نسبت ربات به فرد 1:1 را تئوری می‌کند. برت ادکاک، بنیانگذار و مدیر اجرایی فیگور، اساساً سخنان ماسک را تکرار کرده و گفته است که “به ازای هر انسان روی کره زمین یک ربات وجود خواهد داشت.”

مانند تسلا، Figure به وضوح شکاف‌های نیروی کار را که روبات‌هایش می‌توانند پر کنند، شناسایی کرده است. این ربات به‌عنوان یک انعطاف‌پذیر فناوری ساخته نمی‌شود – هدف مشخصی دارد. ظاهراً ربات‌های Figure برای مواردی مانند کار در انبار و خرده‌فروشی مناسب هستند، اما می‌توانند برای مراقبت از افراد مسن نیز استفاده شوند.

حتی اگر مسن نیستید، باز هم می توانید یک شکل 01 داشته باشید که از شما مراقبت می کند. مانند تسلا، Figure معتقد است که صرفه جویی در مقیاس و اتوماسیون در نهایت ربات های آن را مقرون به صرفه خواهد کرد. قرار دادن یک ربات پیشخدمت برای انجام کارهای خانه ممکن است به اندازه خرید ماشین ظرفشویی در چند سال عادی باشد.

جنبه محاسباتی چیزها نیز به موازات برنامه های تسلا است. هوش مصنوعی پیشرفته که قادر به یادگیری و حل پازل است، بخش کلیدی هر ربات انسان نما است. به جای ساخت ربات‌های خاص برای وظایف خاص، شرکت‌ها می‌توانند یکی بسازند و ربات‌ها می‌توانند کارها را از آنجا انجام دهند. اگر شباهت های کافی با ذهن ایلان ماسک وجود نداشت، آدکاک همچنین در مورد روبات هایش صحبت می کند که به طور بالقوه به بشریت در استعمار فضا کمک می کنند.

طراحی سایت
و فروشگاه آنلاین
صاحب
کسب و کار شوید!
فقط با دو میلیون
تماس بگیرید