مگ بلاگ

طرح جدید اپل برای تسلط بر تراشه آن چیزی نیست که کسی انتظارش را داشت

طرح جدید اپل برای تسلط بر تراشه آن چیزی نیست که کسی انتظارش را داشت

ساخت مودم 5G کار آسانی نیست. این چیزی است که اینتل پس از شکست در بازار و متعاقباً کنار گذاشتن کامل تجارت 5G در سال 2019، به سختی متوجه شد. .

بسیاری بر این باور بودند که این امر اپل را در سال‌های آینده در جایگاه اول قرار می‌دهد. با این حال، اکنون می دانیم که حتی با کمک اضافی، اپل نمی تواند مودم های جدید خود را به موقع برای مجموعه سخت افزاری 2024 خود راه اندازی کند.

توسعه تراشه های فرکانس رادیویی یکی از دشوارترین چالش های مهندسی است و 5G پیچیده ترین نسل این فناوری است. کارشناسان پیش‌بینی می‌کردند که مشکلات بیشتری برای اپل وجود دارد، زیرا فناوری اینتل در مورد 4G و 3G چندان خوب نبود. از آنجایی که مودم ها باید با نسخه قبلی سازگار باشند، اپل باید این فناوری را به طور کامل بازنگری کند. این، همراه با رقابت با ویژگی‌های اسنپدراگون ثبت‌شده کوالکام، تجارت مودم 5G را دشوار می‌کند.

با این حال، همه اینها خبر خوبی برای کوالکام است. UBS تخمین زده است که 21 درصد از درآمد سال 2022 آن، که 44.2 میلیارد دلار بود، از عرضه تراشه هایش به اپل بوده است. همچنین در سال 2022 تقریباً 2 میلیارد دلار از طریق هزینه های مجوز تلفن همراه خود به اپل درآمد داشته است. با این حال، UBS اشاره کرد که کوالکام تنها 20 درصد از عرضه چیپست را تا سال 2026 تامین خواهد کرد، بنابراین ممکن است همچنان انتظار داشته باشد که اپل افزایش یابد.

طراحی سایت
و فروشگاه آنلاین
صاحب
کسب و کار شوید!
فقط با دو میلیون
تماس بگیرید