مگ بلاگ

علائم هشدار دهنده کلیدی مبنی بر اینکه SSD شما ممکن است در آخرین پایه خود باشد

علائم هشدار دهنده کلیدی مبنی بر اینکه SSD شما ممکن است در آخرین پایه خود باشد

اگر تا به حال با پنجره‌ای مواجه شدید که عبارتی مانند «نمی‌توان از فایل منبع یا دیسک خواند» یا هر پیام دیگری که مانع از کار با فایل‌های روی SSD شود، می‌گوید، ممکن است دستگاه شما معیوب باشد. اگرچه یک SSD در حال مرگ همیشه مقصر نیست، اما می تواند نشان دهنده یک بخش بد باشد.

بد سکتور، که به عنوان بلوک بد نیز شناخته می شود، بخشی از SSD است که غیرقابل استفاده است. در طول عمر SSD خود، با بخش های بد مواجه خواهید شد. این یک نتیجه اجتناب ناپذیر سایش به دلیل تخریب سلول حافظه فلش و سایر مسائل است.

علاوه بر پیام‌های خطا، نشانه‌های کلیدی مبنی بر خواندن یا نوشتن در یک بخش بد عبارتند از خراب شدن برنامه‌ها به‌طور تصادفی، مسدود شدن انتقال فایل‌های بزرگ و خطاهای مختلف دیگر هنگام دسترسی به فایل‌ها. چند راه برای بررسی تعداد بد سکتورهای SSD شما وجود دارد. برای بررسی ویندوز، این دستورالعمل ها را دنبال کنید:

1. کلید Windows را روی صفحه کلید خود فشار دهید.

2. Command Prompt را در پنجره جستجو تایپ کنید.

3. روی Command Prompt کلیک راست کرده و Run as Administrator را انتخاب کنید

4. عبارت “chkdsk C:” را در پنجره تایپ کنید و Enter را فشار دهید. (C: حرف درایو شماست و می توان آن را به هر درایویی که می خواهید اسکن کنید تغییر داد.)

پس از تکمیل اسکن، به عدد نشان داده شده در کنار Bad Sectors توجه کنید. می توانید با تایپ کردن دستور “chkdsk C: /f /r /x” و سپس فشردن Enter سعی کنید بخش های بد خود را برطرف کنید.