مگ بلاگ

عواقب غیرمنتظره تمیز نکردن صفحه کلید کامپیوتر شما

عواقب غیرمنتظره تمیز نکردن صفحه کلید کامپیوتر شما

البته برای هیچ کس خبری نیست که دفاتر، میزها و کامپیوترها معمولاً نقاط کانونی بسیاری از زندگی ما هستند. Statista گزارش می دهد که تا سپتامبر 2023، میانگین هفته کاری در ایالات متحده 34.4 ساعت بوده است. در بسیاری از آن ساعت ها، بسیاری از آن افراد در حال تایپ کردن با کامپیوتر بودند. برای صفحه کلید، این می تواند به معنای تعداد زیادی میکروب باشد.

اغلب به ما گفته می‌شود که سطوحی مانند میز، صفحه‌کلید، صفحه‌نمایش گوشی‌های هوشمند، و سایر سطوحی که مکرراً لمس می‌کنیم، می‌توانند حاوی میکروب‌های زیادی باشند. چند تا؟ دکتر لیزا آکرلی از انجمن سلطنتی بهداشت عمومی در یک ویدیوی بهداشت اولیه در سال 2014 اظهار داشت: “3000 موجود زنده در هر اینچ مربع بر روی صفحه کلید یافت می شود” و آنها مهمانان بسیار دوستانه ای نیستند.

در اکتبر 2018، مطالعه “درجه آلودگی باکتریایی سطوح صفحه کلید تلفن همراه و کامپیوتر و اثربخشی ضد عفونی با کلرهگزیدین دی گلوکونات و تریکلوزان در کاهش آن” توسط Jana Koscova و همکاران (Int J Environ Res Health عمومی از طریق کتابخانه ملی پزشکی) )، بیان کرد که پس از 25 صفحه کلید برای مطالعه سواب، 96 درصد آنها آلوده بودند. استافیلوکوک ها و باسیل ها اغلب یافت شدند، اگرچه اشریشیا کلی گرم منفی نیز یافت شد.

چنین باکتری هایی لزوما باعث بیماری یا آسیب نمی شوند، اما راه های آسانی برای ظهور باکتری ها وجود دارد. به عنوان مثال، کسانی که بیمار هستند و صفحه کلید مشترک دارند می توانند به طور بالقوه چیزی مانند آنفولانزا را به اشتراک بگذارند.

فناوری که ماموریت آپولو را موفق کرد

فناوری که ماموریت آپولو را موفق کرد

بخشی از فناوری ماموریت آپولو 11 شامل ترانسپوندر S-Band طراحی شده توسط جنرال داینامیکس بود که نیل آرمسترانگ را با بیان این جمله اشتباه بیان کرد: «این یک قدم کوچک برای انسان است، یک جهش