مگ بلاگ

قمار بزرگ باتری که نقشه راه خودروی الکتریکی نیسان را می‌سازد یا شکست می‌دهد

قمار بزرگ باتری که نقشه راه خودروی الکتریکی نیسان را می‌سازد یا شکست می‌دهد

اینکه اولین وسایل نقلیه ASSB چقدر هزینه خواهند داشت – و چه نوع خودروهای الکتریکی خواهند بود – باید مشخص شود. نیسان هیچ اشاره‌ای در مورد فاکتور فرم نداده است، جز اینکه در آوریل 2022 گفت که پتانسیل این فناوری را در “گستره وسیعی از بخش‌های خودرو، از جمله کامیون‌های پیکاپ” می‌بیند. در حالی که به یک EV متعهد است، این می تواند به معنای ASSB به عنوان باتری در هیبریدی e-POWER نیز باشد. این اجازه می دهد تا در ابتدا یک بسته باتری بسیار کوچکتر عرضه شود.

با این حال، نیسان در مورد پیش‌بینی هزینه‌های خود تهاجمی عمل کرده است. حتی در اواخر سال 2021، زمانی که خودروساز نقشه راه Ambition 2030 خود را ارائه کرد، تخمین زده شد که ASSB می تواند هزینه بسته های باتری را تا سال مالی 2028 به 75 دلار در هر کیلووات ساعت برساند. در سال 2023، میانگین هزینه باتری های لیتیوم یونی بوده است. طبق تحقیقات Statista، 152 دلار در هر کیلووات ساعت. نیسان گفت: با 65 دلار در هر کیلووات ساعت، ASSB به برابری هزینه خودروهای برقی و بنزینی دست خواهد یافت.

تراکم بالاتر و باتری‌های ارزان‌تر مطمئناً برخی از موانع کلیدی را که هنوز در پذیرش خودروهای الکتریکی با آن روبرو هستند برطرف می‌کند. این بدان معنا نیست که همه آنها هستند: دسترسی به امکانات شارژ همچنان یک مشکل بزرگ است و مدیران نیسان معتقدند که در حالی که آنها تحولات شارژ مانند کانکتور NACS در آمریکای شمالی را پذیرفته اند، آنها هنوز قصد توسعه زیرساخت شارژر را ندارند. از خودشون اگر ASSB به اهداف نیسان برسد، می‌تواند به اندازه انتقال از NiMH به Li-Ion، تغییر دهنده بازی باشد. با این حال، ابتدا باید ثابت شود که از فناوری آینده امیدوارکننده به عملی بودن آماده تولید انبوه تبدیل شود.

طراحی سایت
و فروشگاه آنلاین
صاحب
کسب و کار شوید!
فقط با دو میلیون
تماس بگیرید