مگ بلاگ

ماشین آینده نگر با سبکی افراطی

ماشین آینده نگر با سبکی افراطی

برادران دنیس و پیتر آدامز در مارکوس، یک تولید کننده خودروهای اسپرت بریتانیایی کار می کردند، زمانی که تصمیم گرفتند برای تحقیق در مورد “افراطی استایل” خودروهای آینده نگرانه بسازند. چیزی که آنها به آن دست یافتند در نهایت در «پرتقال ساعتی» کوبریک قرار گرفت.

M-505 Probe 16 فقط 34 اینچ قد داشت و هیچ دری نداشت. در عوض، سقف شیشه‌ای کشویی را انتخاب کرد که مسافران را ملزم می‌کرد تا داخل آن بپرند و روی صندلی‌های تقریباً کاملاً خوابیده سطلی بنشینند.

در حالی که فضای داخلی شبیه کابین هواپیمای جنگنده جت بود، یک موتور 1.8 لیتری OHV ساده تر، 1900 سی سی JanSpeed ​​تنظیم شده 4 سیلندر سری B از شرکت موتور بریتانیا (BMC) داشت که به صورت عرضی در پشت راننده نصب شده بود. این خودرو به یک گیربکس 4 سرعته دستی با سیستم تعلیق مستقل چهار چرخ و ترمزهای دیسکی متصل شده بود.

پروب 16 در نمایشگاه خودروی لندن در سال 1969 به نمایش گذاشته شد و در آنجا برنده “بهترین تمرین استایلینگ” شد. سه مورد ساخته شد، اما تنها دو مورد هنوز وجود دارند (شماره شاسی AB/2 و AB/3). برای مدتی اعتقاد بر این بود که نمونه اولیه آتش گرفت و سوخت (همانطور که ماشین‌های موتور وسط آن دوره انجام می‌دادند) و شاسی‌های AB/3 و AB/4 باقی ماندند.

با این حال، طبق گفته Bonhams (که AB/3 را در یک حراجی در سال 2020 به قیمت 184800 دلار فروخت)، نمونه اولیه که به ترانه‌سرای جیمی وب فروخته شده است، هنوز وجود دارد، در حالی که AB/4 وجود ندارد. در هر صورت، قطعاً این یک خودروی مفهومی است که باید ساخته می شد.

طراحی سایت
و فروشگاه آنلاین
صاحب
کسب و کار شوید!
فقط با دو میلیون
تماس بگیرید