مگ بلاگ

ماهواره های استارلینک تازه مستقر شده در طوفان ژئومغناطیسی نابود شدند

طوفانی که به شدت بر آخرین پرتاب ماهواره اسپیس ایکس تأثیر گذاشت، باعث افزایش دما و چگالی جوی شد. این شرکت توضیح می‌دهد که طوفان شدید بود و خوانش‌های GPS موجود در هر ماهواره استارلینک نشان داد که کشش اتمسفر تا 50 درصد بیشتر از پرتاب‌های قبلی Starlink بوده است. این نتیجه خود طوفان و افزایش سرعت تشدید پس از آن بود.

البته، تیم استارلینک وضعیت را بی‌حوصله مشاهده نکرد – به ماهواره‌ها دستور داده شد تا به حالت ایمن وارد شوند، که اسپیس ایکس آن را با “پوشاندن از طوفان” و پرواز از لبه به سمت بالا مقایسه می‌کند. این اقدام فرصتی برای نجات برخی از ماهواره ها داشت و در حالی که برخی موفق به انجام آن شدند، بسیاری از آنها نتوانستند به کار خود ادامه دهند. نیروی کششی جوی موجود در این ارتفاعات پایین، واحدهای Starlink را از خروج از حالت ایمن برای بالا بردن مدار خود باز داشت.

بعدش چی پیش میاد؟ ماهواره ها در حال حاضر راه بازگشت به زمین را آغاز کرده اند و برخی از آنها قبلاً دوباره وارد جو شده اند. این شرکت اطمینان می دهد که آنها پس از ورود مجدد نابود خواهند شد و هیچ شانسی برای برخورد یا برخورد زباله به سطح سیاره وجود ندارد.

این پرتاب ناموفق مطمئناً برای اسپیس ایکس پرهزینه بود، اگرچه این شرکت میزان دقیق از دست دادن آن را فاش نمی کند. این شرکت اخیراً سرویس جدید Starlink Premium خود را راه اندازی کرده است که اینترنت پرسرعت را با قیمت 500 دلار در ماه ارائه می دهد، بنابراین دنبال کردن چنین اخبار نابهنگامی در واقع بدشانسی است.

طراحی سایت
و فروشگاه آنلاین
صاحب
کسب و کار شوید!
فقط با دو میلیون
تماس بگیرید