مگ بلاگ

مایکروسافت می‌تواند هوش مصنوعی Copilot خود را به ویندوز 10 بیاورد

مایکروسافت می‌تواند هوش مصنوعی Copilot خود را به ویندوز 10 بیاورد

در نگاه اول، اضافه کردن Copilot به ویندوز 10 ممکن است اتلاف منابع غیرضروری به نظر برسد، زیرا مایکروسافت در حال حاضر قصد دارد پشتیبانی از سیستم عامل قدیمی را در اکتبر 2025 پایان دهد. با این حال، ویندوز 10 در حال حاضر سیستم عامل بیش از یک میلیارد دستگاه ویندوز در سراسر جهان است. globe، در مقایسه با 400 میلیون دستگاه فعال که از ویندوز 11 استفاده می‌کنند. مایکروسافت با تقویت سیستم‌عامل قدیمی‌تر، حتی اگر روزهایش به شماره افتاده باشد، می‌تواند Copilot را به مخاطبان بسیار بیشتری معرفی کند.

ظاهراً مایکروسافت فقط مشتریان مستقیم خود را متقاعد نمی کند. با ادغام Copilot با ویندوز 10، انگیزه بسیار قوی تری برای توسعه دهندگان شخص ثالث برای کار بر روی پلاگین ها و سایر برنامه های کاربردی Copilot وجود دارد، در مقایسه با LLM های رقیب مانند ChatGPT و Google Bard. Bowden توضیح می‌دهد: «هرچه تعداد کاربران Copilot بیشتر باشد، دلیل بزرگ‌تری است که یک توسعه‌دهنده باید به جای رقیب برای Copilot کدنویسی کند.»

با توجه به اهمیتی که ویندوز 10 برای آینده Copilot و جای پای مایکروسافت در صنعت هوش مصنوعی دارد، ممکن است عجیب به نظر برسد که این شرکت قصد دارد در عرض دو سال به پشتیبانی از سیستم عامل پایان دهد. اما، طبق گزارش Bowden، بحث‌های داخلی در حال حاضر در مورد افزایش احتمالی پشتیبانی از ویندوز 10 در حال انجام است. در این میان، پلتفرم قدیمی‌تر ممکن است همچنان برخی از ویژگی‌ها و خدمات جدیدی را دریافت کند که کاربران ویندوز 11 از آن‌ها لذت می‌برند. Bowden می نویسد: «Copilot تنها یکی از معدود ویژگی هایی است که این شرکت قصد دارد به سیستم عامل قدیمی ارائه دهد.

طراحی سایت
و فروشگاه آنلاین
صاحب
کسب و کار شوید!
فقط با دو میلیون
تماس بگیرید