مگ بلاگ

معرفی ویندوز 95 جنیفر آنیستون و متیو پری را به خاطر دارید؟

معرفی ویندوز 95 جنیفر آنیستون و متیو پری را به خاطر دارید؟

امروزه با فراگیر شدن سرویس‌های استریم، می‌توانید از نظر فنی هر سیت‌کام پخش‌شده را «سیبر کمدی» بنامید. با این حال، در زمان قبل از چنین خدماتی، راهنمای ویدیویی مایکروسافت ویندوز 95 چیزی را ارائه می‌کرد که با افتخار آن را “اولین کمدی سایبری جهان” می‌دانست (جان دیم در یوتیوب). این به منزله یک طرح گسترده در ابتدای ویدیو است، که در آن آنیستون و پری در دفتر مرکزی مایکروسافت با انواع هیجینک ها روبرو می شوند. جوک‌های جالب، مانند این که جفت فکر می‌کند وقتی دستیار بیل گیتس وارد دفتر بیل گیتس می‌شود، وقتی دستیارش برنیس فقط کف زدن چراغ‌هایش را فعال می‌کرد، همه تشویق می‌کنند، به‌عنوان استاندارد عرضه می‌شوند.

آنیستون، یک آماتور کامپیوتری خودخوانده (در متن راهنما)، نوار وظیفه را با نوار اسنیکرز اشتباه می گیرد و از طریق چنین تعاملی، برنیس ویژگی های جدید ویندوز 95 و کارهایی که انجام می دهند را برای او و بیننده توضیح می دهد. در عرض چند دقیقه، برنیس همه چیز را از منوی برنامه ها (جانشین مدیر برنامه ویندوز 3.1) گرفته تا کنترل پنل جدید و منوی سه جانبه Shut Down را به تفصیل توضیح داد.

این یک قالب کاملا هوشمندانه است. عجیب است که فکر کنیم زمانی مواردی مانند Minimize، Maximize و My Computer ویژگی های کاملاً جدیدی در محاسبات بودند، اما جذابیت این دو ستاره تلویزیونی و رویکرد “آموزش و سرگرمی” این به اصطلاح کمدی سایبری مطمئنا کمک کرد. بسیاری از کاربران آینده نگر، قبل از (و در واقع بعد از) زمان استفاده از ویندوز 95 برای خود، سر خود را درگیر می کنند.

امتیاز شما به این نوشته چند است؟