مگ بلاگ

مفهومی کلاس CLA EV خودروهای کوچک آینده مرسدس بنز را مورد توجه قرار می دهد

این خودروی مفهومی مطمئناً مانند یک تکامل مناسب از سدان کوچک کلاس CLA به نظر می رسد – متاسفم، کوپه چهار در – در نگاه اول. در یک رویداد پیش نمایش در مونیخ، آلمان هفته گذشته، مایا مارکوا، طراح مرسدس بنز به من گفت که CLA “مفهومی نزدیک به تولید” است، بنابراین برای دیدن چیزی شبیه به این در جاده آماده شوید. من در آن هستم.

مرسدس بنز ابعاد دقیقی را فاش نمی‌کند، اما می‌گوید که این کانسپت به اندازه CLA فعلی است، اگرچه ظاهر بسیار زیباتر و ورزشی‌تر، با اورهنگ‌های کوتاه‌تر، افزایش نسبت داشبورد به محور و عرشه عقب کم‌تر دارد. مسیر عقب ویترین عریض‌تر از جلو است و اگر از دید پرنده به آن نگاه کنید، متوجه لگن‌های برجسته‌تری روی چرخ‌های عقب خواهید شد. اگر صحبت از آن شد، چرخ‌های بزرگ 21 اینچی روی خودروی مفهومی، با یک ظرف مقعر و الگوی شش پره، که با مجموعه‌ای از ستاره‌های کوچک سه پر تکمیل شده‌اند.

مارکوا گفت که سایه عمیق قرمز به نام Granatapfel – آلمانی به معنی “انار” – نامیده می شود و ترکیبی از یک رنگ پایه است که با چندین لایه شفاف رنگی تکمیل شده است. او همچنین به من گفت که جلوپنجره CLA “غرور ماشین” است، زیرا تمام آن ستاره های کوچک مانند جواهرات در قسمت جلویی پراکنده شده اند و می توانند به یکباره یا در الگوهای خاص برای سکانس های خوش آمدگویی و خداحافظی روشن شوند. یا یک اثر چشمک زن براق.

نورپردازی نقش کلیدی در طراحی Concept CLA ایفا می‌کند و شما متوجه یک نوار نور روز با عرض کامل خواهید شد که پهنای کاپوت را می‌پوشاند و به طرفین می‌پیچد. طرح مشابهی در اطراف عقب استفاده می شود، جایی که یک چراغ طولانی در سراسر صندوق عقب و روی قوس چرخ های عقب کشیده می شود. جالب اینجاست که این فقط یک چراغ راهنما نیست، بلکه کرومی درخشان است، بنابراین کمی روشنایی حتی زمانی که چراغ ها خاموش هستند قابل مشاهده است. این فناوری است که اخیراً در کاربردهای خودرو، به ویژه در هیوندای سوناتا، مورد استفاده قرار گرفته است.

فناوری که ماموریت آپولو را موفق کرد

فناوری که ماموریت آپولو را موفق کرد

بخشی از فناوری ماموریت آپولو 11 شامل ترانسپوندر S-Band طراحی شده توسط جنرال داینامیکس بود که نیل آرمسترانگ را با بیان این جمله اشتباه بیان کرد: «این یک قدم کوچک برای انسان است، یک جهش