مگ بلاگ

موتورسیکلت های یاماها کجا ساخته می شوند و اکنون مالک شرکت کیست؟

موتورسیکلت های یاماها کجا ساخته می شوند و اکنون مالک شرکت کیست؟

از آوریل 2022، شرکت یاماها موتور عملیات تولیدی در چندین کشور آسیایی و حضور اندکی در آمریکای شمالی و جنوبی داشت. تاسیسات این شرکت در ژاپن بیشترین درصد محصولات خود را تولید می کند، اما چین، تایوان، اندونزی، تایلند، ویتنام، هند، برزیل و ایالات متحده نیز در کل تولید شرکت دارند.

یاماها اکثر موتورسیکلت های رده بالای خود از جمله YZF-R1، YZF-R6 و MT-10 را در ژاپن می سازد. با این حال، دوچرخه‌هایی مانند XMAX400، Tenere 700، و XSR700 به سبک رترو از کارخانه‌های مونتاژ بیرون می‌آیند، مثلاً در فرانسه و اسپانیا. برخی از موتورسیکلت های مبتدی مانند YZF-R3 و MT-03 در اندونزی و برزیل تولید می شوند و دوچرخه های کوچکتر مانند YZF-R125 و MT-125 عمدتاً در هند ساخته می شوند.

به نظر می‌رسد که بیشتر قطعات ریخته‌گری در شرق آسیا، عمدتاً در کارخانه‌های موریماچی، هاماکیتا و ایواتا ژاپن انجام می‌شود و خطوط مونتاژ نزدیک‌تر به نقاط فروش در سراسر جهان راه‌اندازی می‌شوند. یکی از این کارخانه ها در نیونان، جورجیا، موتور سیکلت نیست، بلکه اسباب بازی های گازسوز یاماها در فضای باز مختلف است.

اگر در مورد کشور مبدا یک موتورسیکلت خاص کنجکاو هستید، کد شناسایی وسیله نقلیه یا VIN می تواند سرنخ هایی را ارائه دهد. در حالی که VIN اطلاعات زیادی را ارائه می دهد، همیشه با یک شناسه سازنده جهانی سه حرفی یا WMI شروع می شود و موقعیت یازدهم محل مونتاژ خودرو را مشخص می کند. ساده ترین راه برای درک آن با یک رمزگشای رایگان VIN آنلاین است.

امتیاز شما به این نوشته چند است؟