مگ بلاگ

میرا موراتی کیست؟ داستان پشت نقش کوتاه مدیر عامل او در OpenAI

میرا موراتی کیست؟  داستان پشت نقش کوتاه مدیر عامل او در OpenAI

زمانی که موراتی در تسلا و لیپ موشن بود، در معرض هوش مصنوعی قرار گرفت. او به وایرد گفت: «بسیار سریع باور کردم که AGI آخرین و مهم‌ترین فناوری بزرگی است که ساخته‌ایم، و می‌خواستم در قلب آن باشم،» پس از اعمال هوش مصنوعی در دنیای واقعی در موقعیت‌های قبلی‌اش. در آن زمان، OpenAI و DeepMind تنها کسانی بودند که به طور جدی به این فناوری نگاه می کردند، و او می خواست در طبقه همکف وارد شود. در مصاحبه ای با Fortune، او توضیح داد که OpenAI را انتخاب کرده است زیرا با ماموریت شرکت “اطمینان از اینکه هوش عمومی مصنوعی به نفع تمام بشریت است” طنین انداز شده است.

وقتی موراتی به OpenAI پیوست، یک آزمایشگاه تحقیقاتی غیرانتفاعی با تعداد کمی کارمند بود. این به شدت با وضعیت فعلی شرکت، با بیش از 700 کارمند و تعداد انگشت شماری از سرمایه گذاران، در تضاد است. تغییر به سمت انتفاع یکی از مواردی است که موراتی ضروری تشخیص داده است، زیرا او خاطرنشان کرد که این تحقیق در مقیاس بزرگ ارزان نیست.

او می‌گوید که فرهنگ این شرکت از زمان پیوستنش تغییر قابل توجهی را تجربه کرده است، اکنون که کمتر تحقیق می‌شود و بیشتر در مورد تولید محصول است. اما او به Wired گفت که مهمترین چیز “حفاظت از ماموریت غیرانتفاعی بود.”

موراتی همچنین معتقد است آزمایش عمومی راهی برای بهبود هوش مصنوعی مولد است. در مصاحبه ای با FastCompany، او خاطرنشان کرد که اگرچه امکان توسعه فناوری در خلاء وجود دارد، اما این سوال پیش می‌آید که “آیا در واقع در مسیر درستی حرکت می‌کنید؟”

تفاوت های بزرگ چیست؟

تفاوت های بزرگ چیست؟

از نظر کیفیت کلی ویدیو، GoPro Hero 11 و 12 کمابیش یکسان هستند و هر دو قادر به فیلمبرداری 5.3k 60 فریم بر ثانیه هستند. هر دو دستگاه دارای سه میکروفون داخلی با پشتیبانی اضافی