مگ بلاگ

نحوه انتقال متون بین دو دستگاه اندروید

انتقال تمام اطلاعات شخصی شما هنگام انتقال به یک تلفن هوشمند جدید ضروری است، از جمله مخاطبین، سابقه تماس، پیام‌ها، برنامه‌ها و داده‌های برنامه، عکس‌ها، ویدیوها و تنظیمات دستگاه. چند راه وجود دارد که می توانید تمام این داده ها را به یک دستگاه جدید منتقل کنید. از آنجایی که تلفن‌های Android از شما می‌خواهند با حساب Google وارد سیستم شوید، بسیاری از داده‌های شما، مانند مخاطبین، گذرواژه‌های ذخیره‌شده، رسانه‌های پشتیبان‌گیری شده در Google Photos، یادآورها و تقویم به‌طور خودکار در دستگاه جدید شما در دسترس هستند. تنها کاری که باید انجام دهید این است که با حساب Google خود وارد شوید تا به این اطلاعات دسترسی داشته باشید.

وقتی نوبت به پیام‌های متنی می‌رسد، اگر به پیام‌رسان شخص ثالثی مانند واتس‌اپ اعتماد می‌کنید، می‌توانید از چت‌های خود در Google Drive پشتیبان بگیرید تا در تلفن جدید خود به آن‌ها دسترسی داشته باشید. از طرف دیگر، می توانید کل تاریخچه چت WhatsApp خود را به یک دستگاه جدید انتقال دهید.

با این حال، اگر در اصل از Google Messages برای ارسال متن استفاده می‌کنید، باید به سابقه پیام‌های خود، از جمله پیام‌های متنی قدیمی‌تان، در تلفن جدید خود دسترسی داشته باشید. در حالی که حساب Google شما به طور پیش‌فرض پیام‌های متنی را ذخیره نمی‌کند، راهی برای پشتیبان‌گیری از آن‌ها در حساب خود و دسترسی به آن‌ها در تلفن جدید وجود دارد. همچنین، می‌توانید از یک برنامه شخص ثالث برای انتقال پیام‌های متنی به دستگاه جدید استفاده کنید.

با استفاده از پشتیبان‌گیری Google، متون را بین دستگاه‌های Android منتقل کنید

پشتیبان‌گیری Google ساده‌ترین راه برای پشتیبان‌گیری از داده‌های تلفن Android شما، از جمله پیام‌های متنی است. با این حال، یک هشدار وجود دارد – هر حساب Google با 15 گیگابایت فضای ذخیره‌سازی رایگان ارائه می‌شود، بنابراین اگر قبلاً بیشتر این فضا را با Gmail، Google Drive و Google Photos مصرف کرده‌اید، ممکن است به اندازه کافی برای پشتیبان‌گیری از آن باقی نمانده باشید. داده های باقی مانده در گوشی شما اگر می‌خواهید از یک نسخه پشتیبان Google برای انتقال پیام‌های متنی استفاده کنید، مطمئن شوید که فضای ذخیره‌سازی کافی در Google باقی مانده است یا قبل از استفاده از این روش، فضای ذخیره‌سازی بیشتری با Google One خریداری کنید.

در اینجا نحوه انتقال پیام ها به تلفن Android جدید خود با پشتیبان Google آورده شده است:

 1. برنامه تنظیمات را در تلفن Android قدیمی خود باز کنید.

 2. به پایین بروید و روی Google ضربه بزنید.

 3. روی Backup ضربه بزنید.

 4. اگر قبلاً این کار را نکرده اید، نسخه پشتیبان را روشن کنید.

 5. تأیید کنید که پیام‌های SMS و MMS در زیر جزئیات پشتیبان‌گیری فهرست شده‌اند.

 6. برای شروع یک نسخه پشتیبان دستی، روی Back up now ضربه بزنید.

پس از پشتیبان‌گیری از پیام‌های شما، با حساب Google خود در دستگاه جدید خود وارد شوید. هنگامی که از شما خواسته شد داده ها را از حساب Google خود بازیابی کنید، این گزینه را انتخاب کنید. پیام‌های متنی شما اکنون در برنامه پیام‌ها در تلفن Android جدید شما در دسترس خواهند بود.

با استفاده از یک برنامه شخص ثالث، متون را بین دستگاه های Android منتقل کنید

اگر نمی‌خواهید از حساب Google خود برای پشتیبان‌گیری از متن‌های خود استفاده کنید، می‌توانید از یک برنامه شخص ثالث برای انتقال پیام‌های خود به تلفن Android جدید خود استفاده کنید. SMS Backup & Restore یک برنامه قابل اعتماد است که راهی آسان برای انتقال پیام ها بین دستگاه ها ارائه می دهد. در اینجا نحوه استفاده از آن آمده است:

 1. پشتیبان‌گیری و بازیابی SMS را در دستگاه‌های اندرویدی قدیمی و جدید خود دانلود کنید.

 2. در دستگاه قدیمی خود، روی Get Started ضربه بزنید.

 3. روی Allow روی فرمان های مجوز ضربه بزنید.

 4. روی دکمه منو (سه خط افقی) در گوشه بالا سمت چپ ضربه بزنید.

 5. روی انتقال ضربه بزنید.

 6. ارسال از این گوشی را انتخاب کنید.

 7. در دستگاه اندرویدی جدیدتان، همین مراحل را دنبال کنید، اما دریافت را در این گوشی انتخاب کنید.

 8. دستگاه جدید خود را در دستگاه قدیمی خود انتخاب کنید.

 9. دعوت برای اتصال در تلفن جدید خود را بپذیرید.

 10. روی Accept and Restore در گوشی جدید ضربه بزنید.

 11. پس از تکمیل انتقال، متن های شما باید در دستگاه اندروید جدید شما در دسترس باشد.

همچنین می توانید از SMS Backup & Restore برای پشتیبان گیری منظم از تمام پیام های متنی خود در Android استفاده کنید. فقط گزینه Set up a backup را انتخاب کنید و سپس انتخاب کنید که آیا می‌خواهید از پیام‌های خود با استفاده از Google Drive، Dropbox، OneDrive یا تلفن خود نسخه پشتیبان تهیه کنید یا خیر. می توانید بین بک آپ گیری ساعتی، روزانه یا هفتگی یکی را انتخاب کنید. این تضمین می‌کند که پیام‌های متنی شما همیشه پشتیبان‌گیری می‌شوند و حتی اگر دستگاه اصلی خود را گم کنید یا به آن آسیب بزنید، به شرط فعال کردن پشتیبان‌گیری ابری، در دسترس هستند.

طراحی سایت
و فروشگاه آنلاین
صاحب
کسب و کار شوید!
فقط با دو میلیون
تماس بگیرید