مگ بلاگ

نحوه بررسی میزان مصرف داده در تلفن اندرویدی

نحوه بررسی میزان مصرف داده در تلفن اندرویدی

روش بررسی میزان مصرف داده تلفن همراه شما بسته به گوشی هوشمندی که استفاده می کنید متفاوت است. برنامه تنظیمات در یک تلفن اندرویدی بسته به اینکه دارای اندروید موجود باشد یا پوسته سفارشی مانند One UI سامسونگ یا OnePlus OxygenOS متفاوت به نظر می رسد. با این حال، ویژگی ها به طور کلی یکسان هستند، حتی اگر برچسب متفاوتی داشته باشند. در اینجا نحوه یافتن تنظیمات استفاده از داده تلفن همراه در دستگاه Android خود آورده شده است:

  1. برنامه تنظیمات را باز کنید.

  2. روی Connections یا Network & Internet ضربه بزنید.

  3. روی Data Usage ضربه بزنید.

  4. روی استفاده از داده تلفن همراه ضربه بزنید.

در برخی از تلفن ها، ممکن است مجبور شوید روی سیم کارتی که استفاده می کنید ضربه بزنید یا به گزینه شبکه تلفن همراه بروید و سیم کارت خود را انتخاب کنید تا گزینه مصرف داده را مشاهده کنید. اگر نمی‌توانید تنظیمات را با استفاده از روش‌های بالا پیدا کنید، «استفاده از داده» را در نوار جستجوی برنامه تنظیمات تایپ کنید.

در بخش استفاده از داده تلفن همراه، در بالای صفحه خواهید دید که چقدر داده برای ماه استفاده شده است. می‌توانید دوره زمانی را با استفاده از منوی کشویی برای مشاهده مصرف داده برای دوره‌های مختلف تغییر دهید. همچنین داده های مصرف شده توسط هر برنامه را در تلفن خود خواهید دید. اگر می‌خواهید مقدار داده‌ای را که توسط یک برنامه خاص استفاده می‌شود محدود کنید، روی گزینه «Data Saver» ضربه بزنید و آن را روشن کنید. این کار برنامه‌های Android را از استفاده از داده‌ها در پس‌زمینه متوقف می‌کند و میزان داده‌ای را که می‌توانند استفاده کنند محدود می‌کند. همچنین می‌توانید معافیت‌هایی مانند برنامه‌های پیام‌رسانی و ایمیل را برای جلوگیری از اعلان‌های تاخیری انتخاب کنید.