مگ بلاگ

نحوه بستن برنامه های اپل واچ

اپلیکیشن های زیادی برای اپل واچ در دسترس هستند که انواع مختلفی از تخصص ها را ارائه می دهند. مشکل این است که اجرا شدن تعداد زیادی از آنها در پس‌زمینه به‌طور همزمان می‌تواند تأثیر نامطلوبی بر سخت‌افزار شما داشته باشد.

بعید است که داشتن تعداد زیادی برنامه باعث آسیب واقعی به اپل واچ شما شود، و در بیشتر موارد معلق ماندن آنها در واقع برای باتری بهتر است، اما اگر برنامه ها به گونه ای طراحی شده باشند که تا حدی در پس زمینه اجرا شوند – ردیابی نقاط داده مختلف ، نظارت بر موقعیت مکانی شما و غیره — سپس روشن کردن بیش از حد آنها می تواند سطح قدرت شما را سریعتر تخلیه کند.

برای چنین موقعیت‌هایی (یا اگر واقعاً به هر دلیلی نمی‌خواهید تعداد زیادی از برنامه‌ها را باز بگذارید)، می‌توانید هر زمان که بخواهید به‌صورت دستی برنامه‌ها را ببندید. چه به سختی از آنها استفاده کنید، بنابراین نیازی به باز گذاشتن آنها ندارید، یا آنها شروع به کار کرده اند و می خواهید دوباره راه اندازی کنید، این یک فرآیند نسبتاً ساده است.

بستن برنامه های اپل واچ

بستن برنامه‌ها بر روی Apple Watch شما بسیار آسان است، اما این مراحل بسته به نسخه‌ای از watchOS که استفاده می‌کنید متفاوت است.

  1. در watchOS 9 و بالاتر، دکمه کناری ساعت را یک بار فشار دهید تا لیستی از برنامه‌های باز شده در حال حاضر نمایش داده شود. توجه داشته باشید که این دکمه کناری است و نه تاج دیجیتالی که باید فشار دهید.
  2. Digital Crown را در کنار Apple Watch خود بچرخانید تا در لیست برنامه های باز خود حرکت کنید تا زمانی که برنامه ای را که می خواهید ببندید پیدا کنید. از Digital Crown برای برجسته کردن برنامه استفاده کنید.
  3. در حالی که برنامه برجسته شده است، انگشت خود را روی صفحه اپل واچ به سمت چپ بکشید. روی دکمه قرمز X ضربه بزنید تا برنامه بسته شود و این روند را برای هر برنامه دیگری که می خواهید ببندید تکرار کنید.
  4. در watchOS 10 و نسخه‌های جدیدتر، به سرعت Digital Crown را دوبار فشار دهید تا برنامه‌های باز خود را نشان دهید. برخلاف فهرست موجود در watchOS 9، برنامه های باز در watchOS 10 به صورت کاشی های جداگانه ظاهر می شوند.
  5. کاشی برنامه‌ای را که می‌خواهید ببندید پیدا کنید و انگشت خود را روی آن به سمت چپ صفحه اپل واچ بکشید. روی دکمه X که ظاهر می شود ضربه بزنید تا برنامه بسته شود.

بستن برنامه‌ها در Apple Watch فقط آنها را خاموش می‌کند، مگر اینکه تصمیم بگیرید دوباره آنها را باز کنید. اگر می خواهید برنامه ای را به طور کامل از ساعت اپل خود حذف کنید، باید آن را حذف کنید.

بستن اجباری یک برنامه در Apple Watch

برنامه‌هایی که مسدود شده‌اند یا قفل شده‌اند ممکن است نتوانند از راه‌های معمولی بسته شوند (و تا زمانی که نشوند دیگر قابل استفاده نخواهند بود)، در این صورت باید آنها را مجبور به بسته شدن کنید.

  1. Digital Crown را در Apple Watch خود فشار دهید تا همه برنامه‌های موجود خود را بالا بکشید، سپس روی نماد برنامه ثابتی که می‌خواهید به اجبار بسته شود ضربه بزنید.
  2. با برنامه ثابت روی صفحه، دکمه کناری را فشار داده و نگه دارید تا صفحه خاموش شدن اپل واچ را ببینید. سپس دکمه کناری را رها کنید.
  3. Digital Crown را فشار دهید و آن را نگه دارید تا برنامه فریز شده بسته شود. اکنون باید بتوانید بدون مشکل دوباره برنامه را باز کنید.

اگر یک برنامه فریز شده را مجبور به بسته شدن کنید، اما وقتی سعی می کنید دوباره از آن استفاده کنید، مشکل همچنان ادامه دارد، ممکن است مشکلی در خود برنامه وجود داشته باشد. در این صورت، ممکن است لازم باشد برنامه را حذف کرده و دوباره آن را نصب کنید یا حتی برای کمک با توسعه دهندگان برنامه تماس بگیرید.

امتیاز شما به این نوشته چند است؟