مگ بلاگ

نحوه تعویض برف پاک کن شیشه جلو اتومبیل

ممکن است بابت خریدهای انجام شده از پیوندها کمیسیون دریافت کنیم.

ممکن است اغلب به آنها فکر نکنیم، اما برف پاک کن های شیشه جلو اتومبیل ما بسیار مهم هستند. شاید به اندازه موتور، چراغ های جلو یا لاستیک ها مهم نباشند، اما در شرایط خاص تفاوت زیادی ایجاد می کنند. برف‌پاک‌کن‌های بد یا فرسوده ممکن است به‌خوبی از شیشه جلو پاک نشوند، یا احتمالاً با مالش مواد مبهم اطراف، اوضاع را بدتر کنند، بنابراین اگر متوجه علائم کاهش اثربخشی یا کاهش اثربخشی شدید، باید زمان بگذارید و آنها را با یک مجموعه جدید تعویض کنید. به طور مرتب صدای جیرجیر ناخوشایند را در هنگام استفاده بشنوید.

قبل از شروع به چند چیز اساسی (اما ضروری) نیاز دارید. مطمئن شوید که مجموعه جدیدی از برف پاک کن ها دارید و از ابزاری مانند گاراژ شما در آمازون برای تأیید سازگاری استفاده کنید. چند پارچه یا پارچه تمیز به همراه یک سطل آب در دست داشته باشید. شما همچنین از الکل مالیدن (برای تمیز کردن تیغه های برف پاک کن) و پاک کننده شیشه (برای تمیز کردن شیشه جلو) می خواهید. بسته به نحوه اتصال برف پاک کن ها، ممکن است به یک پیچ گوشتی کوچک سر صاف نیز نیاز داشته باشید.

اگر به دفترچه راهنمای خودروی خود دسترسی دارید، این زمان خوبی برای نگه داشتن آن نیز است. همه خودروها یا مدل‌ها از فرآیند مشابهی برای برداشتن یا اتصال تیغه‌های برف پاک کن استفاده نمی‌کنند، بنابراین ارزش بررسی اسناد رسمی را دارد. با آماده شدن همه این عناصر، زمان تعویض برف پاک کن های شیشه جلو فرا رسیده است.

در حال برداشتن برف پاک کن های شیشه جلو

ماشین خود را در یک منطقه امن پارک کنید – مانند یک گاراژ یا جاده، یا احتمالاً قسمت آرام یک پارکینگ – و مراقب هرگونه ترافیک بالقوه ای باشید که ممکن است از آنجا عبور کند.

 1. ماشین خود را روشن کنید و اهرم برف پاک کن را به سمت داخل بکشید تا مقداری مایع برف پاک کن روی شیشه جلو پاشیده شود، سپس اجازه دهید برف پاک کن ها برای لحظه ای آن را تمیز کنند.
 2. در حالی که برف پاک کن ها در اوج قوس خود هستند، ماشین را خاموش کنید، در حالی که آنها به سمت سقف ماشین هستند آنها را متوقف می کند.
 3. بازوی برف پاک کن (قسمتی که به بخش کاپوت ماشین متصل است) را با دقت به عقب بکشید تا صدای کلیک یا ضربه ای را که باید تقریباً در زاویه 90 درجه رخ دهد، بشنوید و احساس کنید تا آنها در موقعیت خود قفل شوند.
 4. قاب نگهدارنده یکی از برف پاک کن ها را به گونه ای بچرخانید که تیغه آن افقی باشد و برف پاک کن های قدیمی را یکی یکی با پیروی از دستورالعمل های دفترچه راهنمای مالک جدا کنید. در بیشتر موارد، فشار دادن یک زبانه کوچک به داخل یا خارج و سپس کشیدن تیغه به موازات قاب است.
 5. اگر خودروی شما به جای زبانه از کانکتور پین استفاده می کند، از یک پیچ گوشتی سر صاف کوچک برای بلند کردن پین قبل از کشیدن تیغه برف پاک کن استفاده کنید.
 6. یک پارچه تمیز دور هر یک از قاب های تیغه بپیچید و با احتیاط بازوها را در مقابل شیشه جلو قرار دهید (برای جلوگیری از ضربه خوردن تصادفی و ترک خوردن شیشه جلو).

اکنون شما آماده نصب تیغه های برف پاک کن جدید خود هستید.

وصل کردن تیغه های برف پاک کن جدید

نصب تیغه های برف پاک کن جدید تقریباً مانند برداشتن تیغه های برف پاک کن های قدیمی است، اما برعکس. با این حال، همچنان باید از عجله پرهیز کنید تا از هرگونه ناهماهنگی احتمالی یا برخورد تصادفی بازوی برف پاک کن با شیشه جلوی خود جلوگیری کنید.

 1. تیغه های جدید را از بسته بندی آنها خارج کنید و آنها را با الکل پاک کنید تا مطمئن شوید که تمیز هستند.
 2. بازوهای برف پاک کن را یکی یکی به سمت بیرون بکشید و قفل کنید تا زاویه 90 درجه شان باشد و پارچه محافظ را بردارید.
 3. برف پاک کن جدید را در جای خود روی قاب تیغه بلغزانید، مراقب باشید قلاب قاب را روی زبانه تیغه نگه دارید. وقتی صدای کلیک یا ضربه ای را می شنوید، آنها در قفل هستند.
 4. برای اتصالات پین، سوراخ کوچک را در امتداد طول تیغه جدید قرار دهید، سپس تیغه را داخل قاب بلغزانید تا با پین هم‌تراز شود. وقتی تیغه های جدید در موقعیت قرار می گیرند، باید در جای خود بچسبند.
 5. قبل از خواباندن برف پاک کن ها از آب و شیشه پاک کن برای پاک کردن شیشه جلو استفاده کنید.
 6. بازوهای برف پاک کن را با احتیاط باز کنید و آنها را در مقابل شیشه جلو قرار دهید، سپس ماشین خود را دوباره روشن کنید تا به حالت استراحت معمول خود برگردند.

به خاطر داشته باشید که مانند حذف برف پاک کن، ماشین شما ممکن است از روش دیگری برای اتصال برف پاک کن استفاده کند. بنابراین اگر به نظر می‌رسد برخی از مراحل برای راه‌اندازی برف پاک‌کن شما صدق نمی‌کند، حتماً برای روشن‌تر شدن موضوع، به دفترچه راهنمای مالک مراجعه کنید.

طراحی سایت
و فروشگاه آنلاین
صاحب
کسب و کار شوید!
فقط با دو میلیون
تماس بگیرید