مگ بلاگ

نحوه تنظیم ساعت‌های بی‌صدا در آیفون (و چرا باید)

ویژگی آیفون نام‌های زیادی دارد، از «حالت فوکوس» تا «مزاحم نشوید»، اما از نظر عملکردی همه اینها به این می‌رسد که به خودتان زمان آرامی (احتمالاً بسیار مورد نیاز) اختصاص دهید. با کمی تنظیمات می‌توانید به آیفون خود بگویید همه تماس‌ها، پیامک‌ها و سایر اعلان‌های دریافتی – یا مجموعه‌ای از – را بی‌صدا کند تا حواس‌پرتی‌های احتمالی مبتنی بر تلفن را کاهش دهید تا بتوانید روی کارهای دیگر تمرکز کنید یا فقط کمی وقت داشته باشید. به خودتان برای استراحت یا استراحت.

چیزی که این حالت را از چیزی مانند حالت هواپیما متمایز می کند این است که تلفن شما را از ارتباط خارجی قطع نمی کند. آیفون شما همچنان به Wi-Fi یا شبکه شما متصل خواهد بود و تمام ارتباطات شما مانند ایمیل ها و تماس ها و غیره همچنان برقرار خواهد بود. فقط این است که تلفن شما آشکارا با صدای زنگ و اعلان پاپ آپ به شما در مورد آن چیزی نمی گوید.

با این اوصاف، شما همچنان می‌توانید در صورت تمایل، برنامه‌ها و پیام‌های خود را بررسی کنید – اگرچه این در وهله اول با هدف تنظیم همه این موارد برای خودتان مغایرت دارد. نکته این است که این گزینه وجود دارد و می‌توان آن را به‌خوبی تنظیم کرد تا بتوانید همه یا اعلان‌های خاص را از هر برنامه و سایر اشکال ارتباطی مرتبط با آیفون خود بی‌صدا کنید، و می‌توانید به آن بگویید که در زمان‌های خاص خود را روشن کند. روزها، مکان ها و غیره

آماده کردن همه چیز

هنگامی که در مورد روزها و زمان های خود تصمیم گرفتید، در اینجا نحوه تنظیم همه آن ها آمده است:

  1. برنامه Settings (آیکون چرخ دنده) را باز کنید و روی گزینه Focus ضربه بزنید.
  2. Do Not Disturb را انتخاب کنید، سپس به پایین بروید و روی دکمه Add Schedule ضربه بزنید.
  3. گزینه منوی زمان را انتخاب کنید، سپس زمان شروع (از) و پایان (به) را برای زمانی که می خواهید تلفن خود را بی صدا کنید انتخاب کنید. همچنین می‌توانید روی هر یک از روزها در پایین منو ضربه بزنید تا «مزاحم نشوید» را برای روزهای خاصی از هفته خاموش کنید (همه روزها معمولاً به طور پیش‌فرض روشن هستند).
  4. علاوه بر این، می‌توانید مکان را انتخاب کنید و آدرسی را وارد کنید تا وقتی به مکان خاصی رسیدید، مزاحم نشوید روشن شود، یا وقتی برنامه‌های خاصی را باز می‌کنید (با انتخاب برنامه) فعال شود.
  5. همچنین می‌توانید به منوی اصلی «مزاحم نشوید» برگردید و «گزینه‌ها» را برای تنظیم دقیق زمان آرام خود انتخاب کنید. این به شما امکان می‌دهد همچنان اعلان‌ها را روی صفحه قفل ببینید، نشان‌های شماره‌ای را که معمولاً روی نمادهای برنامه می‌بینید پنهان کنید، فقط وقتی تلفن قفل است اعلان‌ها را بی‌صدا کنید یا در ساعات خلوت صفحه قفل را تاریک کنید.
  6. از گزینه‌های Allow Notifications for People یا Apps در بالای منوی Do Not Disturb استفاده کنید تا اعلان‌های مخاطبین و برنامه‌های خاص را مجاز کنید.

پس از راه‌اندازی، «مزاحم نشوید» را می‌توان با باز کردن «مرکز کنترل» (از گوشه سمت راست بالای صفحه به پایین به پایین بکشید) و روی نماد هلال ماه ضربه بزنید.

طراحی سایت
و فروشگاه آنلاین
صاحب
کسب و کار شوید!
فقط با دو میلیون
تماس بگیرید